18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puck. Amatorski turniej siatkówki plażowej, czyli nie było silnych na parę Wychert/Mikołejko

red
Niedzielne zmagania pod siatką wygrała para Michał Wychert/Adam Mikołejko. Zwycięzcy od fazy grupowej po finał nie przegrali ani jednego meczu.

Na boiskach przy molo w Pucku odbył się amatorski turniej siatkówki plażowej. Inicjatorami zmagań byli sami uczestnicy, a organizacji podjął się Marek Błażejewski.
Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła na pucką plażę 9 par. Zostały one podzielone na dwie grupy, 5 i 4 zespołową, z których 8 uzyskiwało awans do ćwierćfinału.

Piłkarski serwis powiatu puckiego

- Mecze w grupach rozgrywano do wygrania jednego seta (do 21 punktów) - informuje Marek Błażejewski.

W grupie pierwszej zdecydowanie zwyciężyła para Michał Wychert/Adam Mikołejko, wygrywając wszystkie swoje mecze.
Bez porażki rywalizację grupową zakończyli również zwycięzcy grupy drugierj, Marek Błażejewski/Krystian Herrmann. W tej grupie dzielnie walczyła jedyna para dziewcząt - Magda Piepiórka/Wiktoria Flisikowska, zajmując w niej ostatecznie trzecie miejsce.

4. Wajda/Przybylski

W ćwierćfinałach doszło do ciekawych rozstrzygnięć: odpadli zwycięzcy grupy 2, a młodzi kuzyni - Krzysztof Derc/Mateusz Derc - nie wykorzystali okazji na pokonanie wyżej notowanej pary. Fabian Pieper/Jakub Jetke męczyli się z dziewczynami.
Jedynie ostatni ćwierćfinał był jednostronny - team Adam Wajda/Bartosz Przybylski nie podjąłi walki z faworytami turnieju.

Wyniki ćwierćfinałów:
Wychert/Mikołejko - Wajda/Przybylski 21:3
Pliński/Kowalski - Derc/Derc 21:17
Nowak/Ratke - Błażejewski/Herrmann 21:19
Pieper/Jetke - Piepiórka/Flisikowska 21:17

Pierwszy półfinał przyniósł zdecydowanie najwięcej emocji.
- Do jego rozstrzygnięcia potrzebne było rozegranie trzech setów (w tej fazie grano do 2 wygranych setów) - informuje Marek Błażejewski.

Ostatecznie wygrali Wychert/Mikołejko 2:1 - i to mimo przegranego pierwszego seta.

Drugi półfinał zakończył się kolejną niespodzianką, która sprawili doświadczeni Krzysztof Nowak/Marcin Ratke.
Pierwszego seta wygrali na przewagi, a kiedy kibice spodziewali się po nich problemów kondycyjnych, to w secie drugim, „seniorzy" łatwo pokonali swoich rywali 21:12.

Półfinały:
Wychert/Mikołejko - Pliński/Kowalski 2:1 (17:21; 21:18; 15:11)
Nowak/Ratke - Pieper/Jetke 2:0 (23:21; 21:12)

Mecze o najwyższe lokaty nie przyniosły tyle emocji co rozgrywki ciut niższego szczebla.
W meczu o brązowe miejsce, mocno zmęczeni półfinałem, Wojciech Pliński/Robert Kowalski nie dali rady młodszym kolegom.
Finał natomiast przebiegł pod dyktando faworytów, jedynej niepokonanej tego dnia ekipy.