Puck wpłynął do Gdyni! Jak to możliwe? MS Puck to statek masowiec, który właśnie zacumował przy nabrzeżach gdyńskiej stoczni | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
MS Puck to 9-letni masowiec zbudowany dla Polskiej Żeglugi Morskiej w chińskiej stoczni Xingang w Tjanjin. W czwartek, 17 czerwca 2021 zawitał w gdyńskiej stoczni, gdzie czeka go remont i malowanie.

Polska Żegluga Morska w ramach programu wymiany floty wysłużonych masowców, od 2003 r. do 2015 roku wprowadziła 38 nowych statków: imiona pierwszych 13. jednostek tej serii pochodzą od polskich krain geograficznych, pozostałe noszą nazwy polskich miast. Wśród nich znajdują się m.in. MS Pomorze, MS Kaszuby i oczywiście MS Puck.

Puck wyposażony jest w cztery dźwigi pokładowe o zasięgu od 4 do 28 m i udźwigu do 30 ton. Ma też 5 ładowni, w których może przewozić ponad 37 tys. ton ładunków masowych, np. rudy, węgla, nawozów, ziarna.

- To nowoczesny konstrukcyjnie statek, odpowiadający wymaganiom najnowszych przepisów Międzynarodowej Organizacji Morza (IMO) oraz towarzystw klasyfikacyjnych - tłumaczy Witold Tylec, pucczanin, który wypatrzył to cudo.

Masowiec PŻM wlał miód w shipspotterskie serce pucczanina, który nie tylko wypatrzył statek nazwany po mieście, w którym odbyły się Zaślubiny Polski z Morzem, ale też uwiecznił jego wizytę na zdjęciach.

- Statek zacumował przy nabrzeżach gdyńskiej stoczni, gdzie poddany zostanie pracom remontowym i konserwacji - wyjaśnia Witold Tylec. - Czeka go też malowanie kadłuba.

Puck wpłynął do Gdyni! Jak to możliwe? MS Puck to statek mas...

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie