Pucka drogówka odwiedziła uczniów w szkole w Swarzewie. Dzieci dowiedziały się m.in. o widoczności na drodze | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
KPP w Pucku
Okres zimowy to czas największego zagrożenia dla pieszych na drodze, dlatego też z myślą o najmłodszych pieszych, policjanci z wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Pucku przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej w Swarzewie.

Zimowa aura to nie tylko lepienie bałwana i zjazdy na sankach. To także gorsze warunki na drogach. Wcześnie zapadający zmrok, opady śniegu i mgły sprawiają, że piesi są mało widoczni, zwłaszcza ci najmłodsi - wędrujący na co dzień do szkoły. Dlatego policjanci z puckiej drogówki, w ramach prowadzonych działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” przypominali uczniom szkoły w Swarzewie, jak ważne jest być widocznym na drodze.

- Podczas spotkania został poruszony bardzo ważny temat dotyczący konieczności korzystania z elementów odblaskowych, które niejednokrotnie ratują życie pieszych - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Policjanci zwrócili uwagę na fakt, że mimo iż z odblasków zgodnie z prawem należy korzystać poza obszarem zabudowanym, to noszenie ich również w mieście wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób pieszych.

Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej w Swarzewie było także doskonałą okazją do rozmowy o zawodzie policjanta, a dzieci z ciekawością oglądały wyposażenie policyjnego radiowozu, który na swoim pokładzie posiada specjalistyczny sprzęt do udzielania pomocy na miejscu wypadków.

- Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Uczniowie aktywnie brali w nich udział, zarzucając prowadzącego policjanta licznymi pytaniami. Zajęcia zakończyły się wręczeniem odblasków.

Pocovidowa łysina

Wideo

Dodaj ogłoszenie