Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puckie Dni Autyzmu (2018): Złomek na Starym Rynku i klucze dla Stowarzyszenia Zrozumieć Świat | ZDJĘCIA, WIDEO

P.
Nie trzeba się bać, warto się postarać i zrozumieć - oto przesłanie, które towarzyszyło Puckim Dniom Autyzmu (2018). Organizatorzy ze Stowarzyszenia Zrozumieć Świat zadbali o to, by przekaz był atrakcyjny. Na Starym Rynku zjawili się m.in. Storm Riders ziemi puckiej i Złomek. A burmistrz Pucka oddała niebieski klucz do miasta.

Na jeden dzień stolica powiatu puckiego zrobiła się niebieska - wszystko za sprawą Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Problemami Autyzmu Zrozumieć Świat z Pucka, które zaprosiło cały region na lokalne obchody Światowego Dnia Wiedzy na Temat Autyzmu.
- To jedna z inicjatyw, która propaguje wiedzę o tym tajemniczym zaburzeniu, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu - tłumaczyła w swoim zaproszeniu Dorota Kornak, prezes Zrozumieć Świat. - Podczas Puckich Dni Autyzmu chcemy pokazać, że autyzmy nie należy się bać i pragniemy uwrażliwić na otaczającą nas "inność", wyjątkowość. Naszym celem jest, aby pełnosprawni jeszcze bardziej otwierali się na osoby z autyzmem.

ZOBACZ TEŻ:

Podczas Puckich Dni Autyzmu 2018 burmistrz Hanna Pruchniewska przekazała symboliczny klucz do miasta.
- Róbta co chceta - skomentowała z uśmiechem wręczając go Dorocie Kornak.

W akcję propagującą dzieleniem się informacjami na temat "niebieskiego zaburzenia" włączyli się też samorządowcy powiatu puckiego, którzy wspólnymi siłami stworzyli wyjątkową mapę.
- Nie wyobrażam sobie, żeby nas tutaj nie było, żeby nie było samorządowców - komentuje starosta Jarosław Białk. - Bo autyzm jest problemem, który znamy od lat i tylko w taki sposób, poprzez taki event możemy zwrócić na niego uwagę. Dlatego tutaj jesteśmy i będziemy zawsze.

Puckie Dni Autyzmu to już czwarta edycja tego wydarzenia.
- Cel główny jest taki, żeby propagować świadomość wśród społeczności. Żeby wszyscy ludzie wokół rozumieli, że dziecko z autyzmem, czy z Aspergerem ma prawo się trochę inaczej zachowywać - mówiłaHanna Pruchniewska. - Chodzi o to, żebyśmy potrafili też tworzyć relacje z tymi osobami. Oną są wtedy łatwiejsze do nawiązania, gdy wiemy trochę więcej na temat autyzmu.

Akcja już procentuje.
- Z roku na rok osób świadomych jest coraz więcej - oceniaDorota Kornak. - la nas każda osoba, która dowie się na temat autyzmu jest bardzo cenna. Dlatego, że nasze dzieci często w szkole są nierozumiane. One nie potrafią do końca wejść w społeczeństwo, w grupę. Dla nas tak ważnym jest pokazać, że to nasze dzieci są inne, wcale nie oznacza że są gorsze.

Puckie Dni Autyzmu 2018:

wideo: Echo Ziemi Puckiej

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto