Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puckie Hospicjum zaprasza na konferencję. W HOM będą mówić i uczyć o opiece nad niesamodzielnie chorym. Chcesz wziąć udział? Są miejsca

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Społeczeństwo starzeje się i jednocześnie brakuje osób do opieki nad niesamodzielnie chorymi. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Gdzie sięgać po pomoc i jak samemu ją dobrze nieść, a przy okazji nie stracić bliskich relacji? M.in. o tym będą mówić uczestnicy piątkowej konferencji, na którą zaprasza Puckie Hospicjum.

Dla Puckiego Hospicjum piątkowe szkolenie i debata w Harcerskim Ośrodku Morskim - gdzie spotkają się prelegenci i goście - to bezprecedensowe wydarzenie, bo pomocowa placówka po raz pierwszy wystąpi w roli organizatora. „Człowiek w centrum zainteresowania, czyli bliskość w opiece nad niesamodzielnie chorym” rozpocznie się w piątek 3 grudnia o godz. 10 (potrwa, z przerwą, do godz. 16).

- Zapraszamy do inspirujących spotkań z Ekspertami Bliskości - zachęca Maciej Dolewski z Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. - Poruszymy tematy uważności na potrzeby chorego, poszanowania dla jego autonomii, niezależnie od stanu, w jakim się znajduje. Twórcy portalu bliskochorego.pl opowiedzą o narzędziach samoorganizacji środowiska chorego w miejscu zamieszkania.

W Pucku pojawią się m.in. Irena Samson (Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku), trenerka biznesu Małgorzata Marczewska, Bartosz Mikołajczyk i Krzysztof Tłoczek (Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych), fizjoterapeuci, lekarze, psychoonkolog, dietetyk.

Zakres tematyki jest spory, bo obejmuje tematy związane np. z fizjoterapią, żywieniem, czy codzienną opieką, ale też relacjami między opiekunem a chorym. Znajdzie się też garść porad co robić przy bólu i dusznościach, a także jak nie pozwolić na stratę bliskości w relacji z chorymi.

Powiat pucki. Mikołajki na pełnej petardzie. Panie z grupy M...

Spotkanie w Pucku odbędzie się w trybie hybrydowym. Część osób będzie mogła pojawić się osobiście w HOM w Pucku, inni - ze względu na covidowe obostrzenia - w konferencji weźmą udział online. W Pucku zachęcają, by już dziś zgłosić swój udział (konferencja jest bezpłatna).

Zarejestrowani chętni otrzymają linka do wydarzenia i będą mogły w swoim komputerze lub komórce śledzić jej przebieg. Aby go otrzymać wystarczy np. dziś wejść na stronę konferencja.hospitium.org i podać podstawowe dane (nazwisko, adres e-mail i opcjonalnie nazwę swojej organizacji).

Kto może wziąć udział w puckiej konferencji

Każdy - od profesjonalistów do amatorów, którzy zrządzeniem losu stali się domowymi opiekunami nad swoimi bliskimi.

Bardzo chętnie organizatorzy przywitają ludzi związanych z opieką medyczną. To: opiekunki i opiekunowie medyczni, lekarze pierwszego kontaktu, pielęgniarki, rehabilitanci, asystentów osób niepełnosprawnych, przedstawicieli zespołów hospicjum domowego oraz długoterminowej opieki pielęgniarskiej, pracowników socjalnych, opiekunów faktycznych osób chorych niesamodzielnych w domach.

- Postępujący proces starzenia się społeczeństwa oraz wzrost liczby osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji i potrzebujących opieki w miejscu zamieszkania zwiększają zapotrzebowanie zarówno na personel medyczny, jak i osoby, które będą sprawować opiekę nad chorymi niesamodzielnymi w domach - komentuje Maciej Dolewski. - Niezbędne jest więc wsparcie szkoleniowe wspomagające samoorganizację i samopomoc w zakresie sposobów właściwego sprawowania opieki nad chorym w domu.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto