Puckie przedszkolaki i lekcja o bezpieczeństwie z policjantami. Czego się nauczyli? | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Jak bezpiecznie poruszać się po drodze, podróżować w samochodzie oraz jakie są numery alarmowe do służb ratunkowych - o tym podczas spotkania z dziećmi z przedszkola w Pucku rozmawiali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

W połowie maja 2021 pucki dzielnicowy wraz z policjantką zajmującą się profilaktyką społeczną spotkali się z dziećmi z przedszkola w Pucku.

- Mali słuchacze dowiedzieli się między innymi, jakie zagrożenia mogą ich spotkać w drodze z domu do przedszkola i na co zwracać wtedy uwagę, a także czego trzeba unikać - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Mundurowi przekazali podstawowe zasady bezpiecznej zabawy i uczulili na odpowiednie zachowania w stosunku do rówieśników.

Policjanci przypomnieli puckim przedszkolakom podstawowe zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Ponadto mundurowi wyjaśnili, jak należy zachowywać się w przypadku kontaktów z osobami obcymi.

- Najmłodsi dowiedzieli się także, na czym polega służba policjanta i w jakich sprawach można zwracać się do wszystkich policjantów z prośbą o pomoc - mówi oficer prasowy KPP w Pucku. - Tego typu spotkania mają niewątpliwie wpływ na podnoszenie poziomu świadomości dzieci na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie