Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puckie Spotkania Kolędnicze, Żelistrzewo 2020: najlepsze przedstawienie zaprezentowali kolędnicy z SP Swarzewo | ZDJĘCIA

P.
Kolędnicy ze Swarzewa wygrali Puckie Spotkania Kolędnicze 2020, które odbyły się w Żelistrzewie. Za nimi zespół ze Szkoły Podstawowej w Werblini oraz aktorzy z Teatru Lalek Wiejskiego Domu Kultury w Strzelnie. Wyróżniono także „Małych Kolędników” ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie.

Sala żelistrzewskiego domu kultury była areną kolędniczych występów artystycznych z gminy Puck. Przegląd Zespołów Kolędniczych, Żelistrzewo 2020 był m.in. okazją do zaprezentowania swojego artystycznego dorobku.
- Jak co roku, w okolicach Trzech Króli zjeżdżają tutaj zespoły kolędnicze dzieci i młodzieży, aby wspólnie świętować bogate tradycje związane z okresem bożonarodzeniowym i noworocznym na Kaszubach - relacjonuje Brunon Ceszke z Ośrodka Kultury Sportu i Turystyki w gminie Puck.

Na scenie zaprezentowało się sześć grup artystycznych z: Mieroszyna, Strzelna, Swarzewa, Rekowa Górnego, Werblini i Leśniewa.

Puckie Spotkania Kolędnicze - Żelistrzewo 2015

Puckie Spotkania Kolędnicze - Żelistrzewo 2015. Przegląd zes...

Komisja pod przewodnictwem Józefa Roszmana pierwszą nagrodę przyznała kolędnikom ze Szkoły Podstawowej w Swarzewie.
- Podopieczni Katarzyny Bialkowskiej i Marii Wolff zaprezentowali widowisko „Najcenniejszy skarb” - mówi gminny inspektor kultury.

Drugą nagrodę zdobył zespół Marii Palachowskiej i Beaty Ziętarskiej ze Szkoły Podstawowej w Werblini za „Jasełka Bożonarodzeniowe”.

Trzecia nagroda powędrowała na ręce aktorów z Teatru Lalek Wiejskiego Domu Kultury w Strzelnie. Zespół pod kierunkiem Elżbiety Sikory-Jędrzejewskiej przedstawił w formie widowiska lalkowego sztukę pt. „Radosna Nowina”.

Wyróżniono także „Małych Kolędników” ze Szkoły Podstawowej w Leśniewie. Publiczność w ich wykonaniu obejrzała jasełka pt. „Bóg się gdzieś rodzi, czemu nie we mnie?".

Nagrodę za najlepszą reżyserię otrzymały panie ze Swarzewa Katarzyna Bialkowska i Maria Wolff. Indywidualnością sceniczną gminy Puck okrzyknięto artystkę ze Swarzewa Agatę Boszke, która wcieliła się w rolę „córeczki”.

Zaś „najciekawszymi kolędnikami” zostały: Helena Klebba - „Maryja” ze Swarzewa oraz Julia Okoń - „Maryja” z Leśniewa.
- Najmłodszą uczestniczką przeglądu tym razem była Wiktoria Ziemann „dziecko” z Werblini - mówi Brunon Ceszke.

W imieniu organizatora: Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck uczestnikom imprezy podziękował Brunon Ceszke.
- Podkreśliłem znaczącą rolę przeglądów w propagowaniu tradycji kolędniczych w środowiskach lokalnych - mówi konferansjer ze Strzelna. - Tradycji, które umacniają wśród najmłodszych świadomość „najcenniejszego skarbu” dla ludzkości. Tradycji, która łączy pokolenia. Tradycji, która szczególnie otwiera serca jednych ku drugich…

Każdy zespół otrzymał: dyplom pamiątkowy, statuetkę „Aniołka”, talon na zakup nagród oraz paczkę ze słodyczami. Osobom wyróżnionym wręczono albumy „Kaszuby” i dyplomy pamiątkowe.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto