Puma Darzlubie - Ajax Leśniewo 1:3. Grząski teren, ciężka gra | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Puma Darzlubie - Ajax Leśniewo 1:3
Puma Darzlubie - Ajax Leśniewo 1:3 Piotr Niemkiewicz
Puma Darzlubie - Ajax Leśniewo 1:3 (0:1). Gospodarze niechętnie chcieli oddać punkty doświadczonej drużynie z Leśniewa. Po pierwszej połowie goście skromnie prowadzili. Mecz nabrał kolorów w drugiej części, w której Pumie udało się doprowadzić do remisu. Ostatecznie Ajax po emocjonującej walce zdołał wygrać i dzięki punktom zdobytym na grząskim terenie to oni są wyżej w tabeli B-klasy gr I na kolejkę przed końcem rundy. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Puma Darzlubie - Ajax Leśniewo 1:3 (0:1). Starcie dwóch drużyn o podobnym usposobieniu taktycznym zapowiadało się nader ciekawie. Spotkanie przedostatniej kolejki B-klasy gr. I rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych. Śnieg zalegający na murawie skutecznie wyeliminował techniczne granie jednocześnie wprowadzając do meczu dużą dozę przypadkowości.

Piłkarski Serwis Powoatu Puckiego:

Wynik otworzyli goście już w 12 minucie. Autorem pierwszego trafienia został Marcin Srok. Bramka zadziałała jak zimny prysznic dla Pumy, która jest ewidentną rewelacją rundy jesiennej. Gra się wyrównała, a gospodarze w porę uszczelnili szyki obronne. Mimo tego Ajax Leśniewo dochodził do sytuacji strzeleckich. Jednak do końca pierwszych 45 minut nie udało im się strzelić drugiego gola. W dużej mierze to zasługa golkipera z Darzlubia - Przemysława Bystrama, który bardzo dobrze wywiązywał się ze swojej roli.

Początek drugiej części spotkania derbowego to także zmasowane ataki gości, choć Puma Darzlubie starała się wychodzić z szybką kontrą. Kąśliwe były też strzały z dystansu, które fundował Jarosław Grapp. Pressing ze strony gospodarzy opłacił się w 61 minucie. Do wyrównania doprowadził Marcin Szewka.

Napastnikom Ajaxu brakowało skuteczności - po jednej z oskrzydlających akcji piłka trafiła w słupek, oraz dokładności w ostatnim podaniu - tu znów należą się słowa uznania dla golkipera Pumy Darzlubie. Ten niestety skapitulował po raz drugi w 70 minucie gry (gol: Krystian Klawikowski). Wynik na 3:1 dla piłkarzy z Leśniewa ustalił Mariusz Lemke na cztery minuty przed końcem.

Tym samym Puma Darzlubie spadła na 8 pozycję w tabeli. Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej wyprzedził ją... właśnie Ajax Leśniewo, który w swoim ostatnim meczu ligowym w 2016 roku podejmie OKS Janowo. Puma w sobotę 19 listopada zagra na wyjeździe z Nordą Karwia (godz. 14).