Punkty kontroli autokarów w pow. puckim: lepiej sprawdzić, niż później żałować. Gdzie sprawdzić stan techniczny autokaru przed wycieczką?

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
st. sierż. Ewa Bresińska
Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyruszających na wycieczki to bardzo ważny element każdej wyprawy autokarem, dlatego policjanci z puckiej drogówki przeprowadzają kontrole stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzenia trzeźwości kierowców i ich uprawnień do przewozu wycieczek. Gdzie znajdują się stałe punkty kontroli autokarów w powiecie puckim?

Wraz z wakacjami rozpoczął się okres wyjazdów na wycieczki, a ruch na drogach wzrasta, szczególnie w powiecie puckim, który jest chętnie odwiedzanych przez turystów. Dlatego, jeśli już wybieramy się na wycieczkę, lub wysyłamy na nią nasze pociechy, warto sprawdzić autokar, którym będzie się podróżować.

- Każdy organizator wycieczki może skorzystać z możliwości bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego autokaru - mówi st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy KPP w Pucku. - W przypadkach, kiedy pojazdy z dziećmi wyjeżdżają w trasę w godzinach popołudniowych lub wieczornych, wskazane jest, aby na kontrolę autokaru przyjechać dzień wcześniej.

Policjanci z puckiej drogówki zorganizowali stałe punkty kontroli autokarów, które znajdują się:

  • Puck ul. Dworcowa (parking) tel.: 47 74 25 222
  • Władysławowo ul. Towarowa 1 (parking przy Komisariacie Policji) tel.: 47 74 25 322

- Kontrole oraz przyjmowanie zgłoszeń będą w godz. 06.00 – 22.00 po wcześniejszym uzgodnieniu i zgłoszeniu telefonicznym pod wskazanymi numerami telefonów bądź też drogą elektroniczną [email protected] - informuje st. sierż. Ewa Bresińska.- Pojazdy do kontroli należy podstawić bez pasażerów oraz bagaży co najmniej na 1 godzinę przed planowanym odjazdem. Podczas kontroli autokaru zaleca się udział przedstawiciela organizatora przejazdu.

Wjazd samochodem do centrum niemożliwy?

Wideo

Dodaj ogłoszenie