Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rajd Płyniemy Polsko. Motorowodniacy zawitają do Mechelinek koło Gdyni i wyrażą solidarność z Ukrainą. Odbędzie się rodzinny piknik

Szymon Szadurski
Szymon Szadurski
materiały organizatora
Piąty raz odbędzie się w tym roku wyścig skuterów Płyniemy Polsko, nazywany polskim Dakarem na wodzie. Jego uczestnicy zawitają m.in. do Mechelinek koło Gdyni.

Wydarzenie to ma nie tylko wymiar sportowy, ale także charytatywny. Uczestnicy wyścigu wyrażą swoje poparcie dla ogarniętej wojną Ukrainy oraz będą zbierać fundusze na zajęcia dla niepełnosprawnych dzieci.

Rajd zainaugurowany zostanie we wtorek, 3 maja w marinie w Płocku. Motorowodniacy pokonają trasę Wisłą do Włocławka. Uczestnicy rajdu wypłyną następnie na Morze Bałtyckie i ścigać będą się aż do Mechelinek, gdzie pojawią się 5 maja. Tego samego dnia, dzięki współpracy z Kosakowskim Centrum Kultury, w amfiteatrze przy alei Nadmorskiej w Mechelinkach w godz. 12-15 odbędzie się piknik rodzinny. Organizator rajdu wraz z Taurus Sea Power zapewnił wiele atrakcji. Zaproszone zostaną dzieci z Ukrainy oraz najmłodsi, niepełnosprawni mieszkańcy gminy. Czekał będzie na nich m.in. poczęstunek, a także gry i zabawy z animatorami. Najodważniejsze z maluchów będą miały okazję przepłynięcia się skuterem.

- Przewidziany jest przy okazji szereg atrakcji sportowych, połączonych z działaniami wspierającymi przede wszystkim ukraińskie dzieci, które uciekły przed wojną, ale także wszystkich podopiecznych, miłośników i partnerów projektu Płyniemy Polsko - mówi Jacek Biskupek, współorganizator przedsięwzięcia.

- Jesteśmy bardzo zaangażowani w Sea-Doo Challenge i mocno kibicujemy wszystkim zawodnikom na trasie tego rajdu, jednak chcielibyśmy nie zapominać o samej idei Płyniemy Polsko i od siebie podarować duży uśmiech tym dzieciom, które zechcą odwiedzić nas 5 maja w Mechelinkach - dodaje Michał Panek, dyrektor Taurus Sea Power.

Także 5 maja odbędzie się kolejny etap rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej, zakończony paradą skuterów w Gdańsku pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”.

Kolejny etap rajdu zaplanowany jest wyłącznie morzem, z Mechelinek do Darłowa, z postojami w okolicznych portach. Następnie motorowodniacy popłyną do Szczecina. Będzie to ostatni etap rajdu, z metą na Jeziorze Dąbie, zakończony dekoracją zwycięzców.

W tym roku trzy etapy wyścigu objęte zostały klasyfikacją długodystansowych mistrzostw Polski skuterów wodnych, współorganizowanych przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Są to odcinki z Włocławka do Mechelinek, z Mechelinek do Darłowa oraz z Darłowa do Szczecina. Rywalizować będą w nich zawodnicy posiadający licencję PZMiNW.

Poprzednie edycje rajdu pozwoliły na zebranie środków na zakup sprzętu do nurkowania i przeprowadzenie zajęć dla dzieci z autyzmem i porażeniem mózgowym. Także na ten cel przekazany zostanie cały dochód z tegorocznego przedsięwzięcia.

- Spodziewamy się, że udział w rywalizacji weźmie kilkudziesięciu zawodników - mówi Dariusz Gryt z Klubu Sportowego Moto H2O Rybnik, współinicjator rajdu..

Tegoroczny rajd Płyniemy Polsko objęty został patronatem "Dziennika Bałtyckiego". Pomorskimi partnerami przedsięwzięcia są Agencja Promocji Sportu Urszula Wieczorek, Lifeguard Gdynia oraz Taurus Sea Power.

Na stronie internetowej www.plyniemypolsko.pl zapoznać można się z dodatkowymi informacjami na temat tego przedsięwzięcia.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto