Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Piątek, 10 lipca 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (8 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 10 lipca 2020 (piątek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim jest już 9 osób zakażonych koronawirusem.

Piątkowy raport (10.07.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem. Jest już 9 osób zakażonych SARS-COV-2, jeden mieszkaniec ziemi puckiej i 8 osób spoza terenu powiatu puckiego, aktualnie tutaj przebywających.

Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Tomasz Augustyniak, koronawirusa potwierdzono u 7. mężczyzn w średnim wieku, którzy przebywają w kwarantannie. Ognisko koronawirusa w powiecie puckim znajduje się w jednej z jednostek wojskowych ziemi puckiej.

Od wczoraj sanepid w Pucku pobrał 17 próbek od mieszkańców powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 1626 wymazów do badań w kierunku koronawirusa. W ciągu ostatniej doby 19 osób otrzymało dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 1604.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 9 osób, a zdjęty został łącznie z 647. mieszkańców ziemi puckiej. Liczba osób poddanych kwarantannie: 227. Łącznie z kwarantanny zwolnionych zostało już 2509 osób.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, 22 osoby na terenie powiatu puckiego zachorowały na Covid-19: 11 osób wyzdrowiało, 9 osób nadal choruje, 2 osoby niestety zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim. Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie