Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Wtorek, 21 lipca 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (12 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 21 lipca 2020 (wtorek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim wzrasta liczba osób zakażonych koronawirusem.

Wtorkowy raport (21.07.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim są już 24 osoby zakażone wirusem SARS-COV-2, to 7. mieszkańców ziemi puckiej i 17 osób spoza terenu powiatu puckiego, aktualnie tutaj przebywających.

Jednocześnie są też dobre informacje, gdyż aż trzy osoby dołączyły do grona ozdrowieńców, których łącznie jest 15 na terenie ziemi puckiej.

Jak informuje Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, przyrost zakażeń koronawirusem w powiecie puckim ma związek z ogniskiem koronawirusa w jednej z jednostek wojskowych ziemi puckiej.

- Osoby z powiatu puckiego objęte były nadzorem epidemiologicznym w związku z ogniskiem w jednostce wojskowej - informuje Tomasz Augustyniak.

Kwarantannie lub izolacji - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 125 osób na terenie powiatu puckiego, w tym 29 osób tu niemieszkających, ale przebywających.

Jak informuje pucki sanepid, trzy osoby są hospitalizowane, trzy poddane izolacji domowej, a 15 przebywają w izolatorium.

Od soboty, 18 lipca 2020, sanepid w Pucku pobrał 57 próbek od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 1759 wymazy do badań w kierunku koronawirusa.

W tym czasie 49 osób otrzymało dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 1724.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 5 osób, a zdjęty łącznie z 676 mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnione zostały już 2734 osoby.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg. wojewódzkiego pomorskiego sanepidu 38 osób na terenie powiatu puckiego zachorowało na Covid-19: 15 osób wyzdrowiało, 24 osoby nadal chorują, 2 osoby niestety zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie