Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Poniedziałek, 27 lipca 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (14 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 27 lipca 2020 (poniedziałek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim mamy kolejnego ozdrowieńca.

Poniedziałkowy raport (27.07.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim jest 29 osób zakażonych wirusem SARS-COV-2.

Do pozytywnych statystyk dołączyła jedna osoba, która pokonała COVID-19. Łącznie jest 16 ozdrowieńców na terenie ziemi puckiej.

Kwarantannie - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 128 osób na terenie powiatu puckiego, w tym 7 osób tu niemieszkających, ale przebywających.

Jak informuje pucki sanepid, cztery osoby są hospitalizowane, 10 osób zostało poddanych izolacji domowej, a 15 przebywa w izolatorium.

Od piątku, 24 lipca 2020, sanepid w Pucku pobrał 124 próbki od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 1938 wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

W tym czasie 121 osób otrzymało dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 1891.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 22 osoby, a zdjęty łącznie z 687. mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnionych zostało już 2801 osób.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg. wojewódzkiego pomorskiego sanepidu 47 osób na terenie powiatu puckiego zachorowało na Covid-19: 16 osób wyzdrowiało, 29 osób nadal choruje, 2 osoby niestety zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie