Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Środa, 29 lipca 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (14 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 29 lipca 2020 (środa). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim mamy kolejnych ozdrowieńców, ale powoli rośnie też liczba osób zakażonych.

Środowy raport (29.07.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim obecnie jest 20 osób zakażonych wirusem SARS-COV-2.

Jak poinformował dzisiaj (29 lipca 2020) Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dwa nowe przypadki zakażeń koronawirusem w powiecie puckim odnoszą się do mężczyzny w średnim wieku oraz nastolatki.

Od poniedziałku, 27 lipca 2020, do pozytywnych statystyk dołączyło 11 osób, które pokonały COVID-19. Łącznie jest 27 ozdrowieńców na terenie ziemi puckiej.

Kwarantannie - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 122 osoby na terenie powiatu puckiego, w tym 18 osób tu niemieszkających, ale przebywających.

Jak informuje pucki sanepid, 5 osób jest hospitalizowanych, 11 osób zostało poddanych izolacji domowej, a 4 przebywają w izolatorium z powodu choroby COVID-19.

Od poniedziałku, 27 lipca 2020, sanepid w Pucku pobrał 75 próbek od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 2013 wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

W tym czasie 73 osoby otrzymały dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 1964.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 9 osób, a zdjęty łącznie z 700. mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnionych zostało już 2856 osób.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg. wojewódzkiego pomorskiego sanepidu 49 osób na terenie powiatu puckiego zachorowało na Covid-19: 27 osób wyzdrowiało, 20 osób nadal choruje, 2 osoby niestety zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie