Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (4 zdjęcia)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 3 sierpnia 2020 (poniedziałek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim mamy kolejnych ozdrowieńców, ale drastycznie wzrosła liczba osób zakażonych.

Poniedziałkowy raport (3.08.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim obecnie jest 29 osób zakażonych wirusem SARS-COV-2, wśród tych osób aż 11 to osoby przyjezdne, niemieszkające na stałe na ziemi puckiej.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg. wojewódzkiego pomorskiego sanepidu 61 osób na terenie powiatu puckiego zachorowało na Covid-19: 30 osób wyzdrowiało, 29 osób nadal choruje, 2 osoby niestety zmarły.

Jak podał do wiadomości publicznej Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, aż 10 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w powiecie puckim z dzisiaj (3 sierpnia 2020) odnosi się do mężczyzny w średnim wieku, pięciu młodszych kobiet i czterech młodszych mężczyzn.

- Zakażenia z powiatu puckiego zaliczane są do ognisk zakażeń ratowników wodnych - informuje Tomasz Augustyniak.

Od środy, 29 lipca 2020, do pozytywnych statystyk dołączyły 3 osoby, które pokonały COVID-19. Łącznie jest 30 ozdrowieńców na terenie ziemi puckiej.

Kwarantannie - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 137 osób na terenie powiatu puckiego, w tym 18 osób tu niemieszkających, ale przebywających.

Jak informuje pucki sanepid, 4 osoby są hospitalizowane, 22 osoby zostały poddane izolacji domowej, a 3 przebywają w izolatorium z powodu choroby COVID-19.

Od środy, 29 lipca 2020, sanepid w Pucku pobrał 148 próbek od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 2161 wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

W tym czasie 136 osób otrzymało dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 2100.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 16 osób, a zdjęty łącznie z 717. mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnionych zostało już 2886 osób.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie