Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Niedziela, 9 sierpnia 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Koronawirus w powiecie puckim: raport z 9 sierpnia 2020 (niedziela). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim zanotowano pięć nowych zakażeń koronawirusem, są też nowi ozdrowieńcy. Koronawirus w Szpitalu Puckim? Koronawirus w Urzędzie Skarbowym w Pucku? Sprawdziliśmy, jak jest.

Niedzielny raport (9.08.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim obecnie są 32 osoby zakażone wirusem SARS-COV-2.

Wczoraj (8 sierpnia 2020) do grona osób, które zachorowały na Covid-19, dołączyły dwie: kobieta i mężczyzna w starszym wieku, natomiast dzisiaj (9 sierpnia 2020) kolejne trzy osoby: chłopiec oraz kobieta w młodszym wieku i kobieta w średnim wieku.

- Te przypadki to zakażenia rodzinne oraz pojedyncze zachorowania - informuje nas Aleksandra Lange, zastępca PPIS w Pucku.

Od piątku, 7 sierpnia 2020, zmieniła się liczba osób na terenie ziemi puckiej, które pokonały COVID-19. Łącznie w powiecie puckim jest 40 ozdrowieńców.

Kwarantannie - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 369 osób na terenie powiatu puckiego.

Jak informuje pucki sanepid, 5 osób jest hospitalizowanych, a 27 osób zostało poddanych izolacji domowej lub przebywają w izolatorium z powodu choroby COVID-19.

Od piątku, 7 sierpnia 2020, sanepid w Pucku pobrał 15 próbek od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 2400 wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

Również w tym czasie 14 osób otrzymało dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 2332.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 109 osób, a zdjęty łącznie z 807. mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnionych zostało 2945 osób - tu bez zmian.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku 72 osoby na terenie powiatu puckiego zachorowały na Covid-19: 38 osób wyzdrowiało, 32 osoby nadal chorują, 2 osoby niestety zmarły.

Ogniska koronawirusa w Pucku: gdzie jest, a gdzie nie ma, czyli zasłyszane przez naszych Czytelników, a sprawdzone przez nas - redakcję portalu puck.naszemiasto.pl.

Koronawirus wśród personelu medycznego Szpitala Puckiego - fałsz

Rozmowy mieszkańców Pucka donoszą, iż w Szpitalu Puckim są przypadki koronawirusa wśród pracowników. Jednak pucki sanepid nie zanotował przypadków zakażeń w miejscowej lecznicy, a same władze Szpitala Puckiego stanowczo temu zaprzeczają.

- Dochodzą nas niepokojące głosy o rzekomych zakażeniach Covid-19 wśród personelu medycznego Szpitala Puckiego - informuje Szpital Pucki. - Dementujemy! Wszelkie informacje dotyczące zakażeń i apelujemy o nierozpowszechnianie niezweryfikowanych informacji.

Koronawirus wśród pracowników Urzędu Skarbowego w Pucku - fałsz

Dotarły do nas informacje, iż koronawirus dotarł także do pracowników Urzędu Skarbowego w Pucku, a ten lada moment może zostać zamknięty. Postanowiliśmy sprawdzić, jak jest naprawdę.

Ustaliliśmy, iż Urząd Skarbowy w Pucku funkcjonuje, jest otwarty i na razie nie ma w nim zagrożenia. W pierwszej kolejności to sanepid w Pucku potwierdził nam, iż przypadków koronawirusa związanych z pucką skarbówką nie ma.

- PPIS w Pucku nie wydawał decyzji zamykającej Urzędu Skarbowego w Pucku - powiedziała Aleksandra Lange, zastępca PPIS w Pucku.

Następnie rozmawialiśmy z rzecznikiem prasowym Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku, która wyjaśniła nam, iż owszem, jedna z pracownic, mama chłopca z puckiego przedszkola, który otrzymał pozytywny wynik badania na koronawirusa w środę, 5 sierpnia 2020, sama oczekuje na wyniki badania pod kątem SARS-COV-2.

- Naszej pracownicy nie ma w pracy od 27 lipca 2020, także nie ma kontaktu z kimkolwiek z pracowników - tłumaczy Agata Bloch, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. - Pani jest objęta kwarantanną przez pucki sanepid i jest przed testami.

Cała ta sytuacja zadziała się w czasie, kiedy ta pani była już poza miejscem pracy, także nie ma tutaj zagrożenia. Bardzo dbamy o wszelkie tego rodzaju sytuacje, gdyby było jakiekolwiek podejrzenie, natychmiast wdrażamy pracę zdalną, natomiast w tym przypadku nie ma takiej potrzeby.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie