Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (11 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 10 sierpnia 2020 (poniedziałek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim zanotowano cztery nowe przypadki zakażeń koronawirusem, są też nowi ozdrowieńcy.

Poniedziałkowy raport (10.08.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim obecnie jest 31 osób zakażonych wirusem SARS-COV-2.

Dzisiaj do grona osób, które zachorowały na Covid-19, dołączyły trzy: kobieta w starszym wieku, kobieta w średnim wieku, kobieta w młodszym wieku oraz chłopiec.

Od niedzieli, 9 sierpnia 2020, zmieniła się liczba osób na terenie ziemi puckiej, które pokonały COVID-19. Łącznie w powiecie puckim jest 44. ozdrowieńców.

Kwarantannie - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 386 osób na terenie powiatu puckiego.

Jak informuje pucki sanepid, 5 osób jest hospitalizowanych, a 26 zostało poddanych izolacji domowej lub przebywają w izolatorium z powodu choroby COVID-19.

Od niedzieli, 9 sierpnia 2020, sanepid w Pucku pobrał 116 próbek od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 2516 wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

Również w tym czasie 104 osoby otrzymały dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 2439.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 80 osób, a zdjęty łącznie z 836. mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnionych zostało 2968 osób.

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku 77 osób na terenie powiatu puckiego zachorowało na Covid-19: 44 osoby wyzdrowiały, 31 osób nadal choruje, 2 osoby niestety zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie