Raport: koronawirus w powiecie puckim. Jak wygląda bieżąca sytuacja wg sanepidu z Pucka? Wtorek 11 sierpnia 2020

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (12 zdjęć)
Koronawirus w powiecie puckim: raport z 11 sierpnia 2020 (wtorek). Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku informuje - w powiecie puckim zanotowano pięć nowych przypadków zakażeń koronawirusem z nowego ogniska.

Wtorkowy raport (11.08.2020), który przygotowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, informuje, że w powiecie puckim obecnie jest 36 osób zakażonych wirusem SARS-COV-2.

Dzisiaj do grona osób, które zachorowały na Covid-19, dołączyło pięć: kobieta i mężczyzna w średnim wieku, kobieta w młodym wieku oraz dziewczynka i chłopiec.

Ognisko zakażeń w powiecie puckim

- Osoby z powiatu puckiego zaliczone są do ogniska w szpitalu w Wejherowie - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku.

Co takiego wydarzyło się w szpitalu w Wejherowie? Co z pacjentami wejherowskiej lecznicy? O sytuacji poinformowały Szpitale Pomorskie.

- W związku ze stwierdzeniem zakażeniem COVID-19 u jednego z pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie, od dzisiaj przez najbliższy tydzień wstrzymano przyjęcia pacjentów na ten oddział szpitalny - informują Szpitale Pomorskie. - Pacjenci wymagający hospitalizacji będą kierowani do oddziałów internistycznych w ramach spółki. Obecnie trwa postępowanie epidemiologiczne. Wszystkie te osoby, które miały kontakt z pacjentem, przejdą w najbliższym czasie testy na obecność koronawirusa.

Od poniedziałku, 10 sierpnia 2020, zmieniła się liczba osób na terenie ziemi puckiej, które pokonały COVID-19. Łącznie w powiecie puckim jest 46. ozdrowieńców.

Kwarantannie - na podstawie decyzji Państwowego Inspektoratu Sanitarnego - poddano 412 osób na terenie powiatu puckiego.

Jak informuje pucki sanepid, 4 osoby są hospitalizowane, a 30 zostało poddanych izolacji domowej lub przebywają w izolatorium z powodu choroby COVID-19.

Od poniedziałku, 10 sierpnia 2020, sanepid w Pucku pobrał 76 próbek od osób na terenie powiatu puckiego, a w sumie pucka stacja sanitarno-epidemiologiczna pobrała 2592 wymazów do badań w kierunku koronawirusa.

Również w tym czasie 70 osób otrzymało dobre wieści w postaci negatywnego wyniku badań pod kątem koronawirusa, przez co baza ludzi z ujemnym wynikiem w powiecie puckim wzrosła do 2509.

Nadzór epidemiologiczny w powiecie puckim nałożony został na 68 osób, a zdjęty łącznie z 851. mieszkańców ziemi puckiej. Natomiast z kwarantanny łącznie zwolnionych zostało 2983 osób.

Podsumowanie statystyk koronawirusa w powiecie puckim

Łącznie, za cały okres pandemii koronawirusa, wg Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pucku 82 osoby na terenie powiatu puckiego zachorowały na Covid-19: 44 osoby wyzdrowiały, 36 osób nadal choruje, 2 osoby niestety zmarły.

Przypomnijmy: pierwszą osobą z powiatu puckiego, u której stwierdzono koronawirusa, był 72-letni mężczyzna z gminy Kosakowo. On jest też pierwszą śmiertelną ofiarą koronawirusa w powiecie puckim.

Drugą ofiarą koronawirusa, jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku, jest starszy mężczyzna z powiatu puckiego.

Dodaj ogłoszenie