Roman Elwart z LKS Ziemi Puckiej medalistą Mistrzostw Świata w 24-godzinnym biegu | ZDJĘCIA

Roman Elwart, biegacz LKS Ziemi Puckiej w Belfaście
Roman Elwart, biegacz LKS Ziemi Puckiej w Belfaście Wioletta Jończyk
Roman Elwart, ultramaratończyk z LKS Ziemi Puckiej został potrójnym medalistą w 24-godzinnym biegu, który odbył się w Belfaście. Pucczanin dwa medale zdobył w ramach Mistrzostw Świata i dołożył tytuł Mistrza Europy.

Aż 300 osób z 40 krajów wzięło udział w prestiżowym całodobowym biegu - 24HR World Championship Belfast. W tej grupie była też polska reprezentacja, w której pobiegł m.in. Roman Elwart z Pucka. Nasz ultramaratończyk walczył o indywidualny sukces i drużynowe laury. I udało się!

Biegacz LKS Ziemi Puckiej wykonał świetną robotę. W trzyosobowym teamie w Belfaście miał walczyć o brąz, a wybiegał srebro drużynowe. A do tego dołożył równie cenne srebro w kategorii Masters +45 (w generalce był równie świetny - 16, co dało mu drugi wynik wśród polskich reprezentantów).

Zawodnik LKS Ziemi Puckiej w klasyfikacji zespołowej wraz z dwoma innymi reprezentantami Polski (drużyna składała się z trzech zawodników) wywalczył tytuł wicemistrzów świata zdobywając srebrny medal.
- Ustępując tylko zawodnikom z Japonii, a wyprzedzając m.in. faworyzowany zespół Stanów Zjednoczonych - wylicza Waldemar Płomień z LKS Ziemi Puckiej.

Polska reprezentacja przez cały dzień w pokonała w sumie 763,630 km, ustępując zwycięskim Japończykom zaledwie ok. 20 km.

Indywidualnie Roman Elwart wybiegał 249,785 km - pierwszy Yoshihiko Ishikawa lepszy ledwie o ok. 2 km. To naszemu zawodnikowi dało tytuł wicemistrza świata w kategorii weteranów i srebrny medal. Ale to nei koniec wyróżnień.
- Polski Związek Lekkiej Atletyki podał również klasyfikację w ramach Mistrzostw Europy. W tej klasyfikacji Elwart wraz z kolegami wywalczyli tytuł mistrzów Europy - z dumą komentuje Waldemar Płomień.

Te wyniki pucczanina są dla niego świetnym osiągnięciem.
- Rekord życiowy 249,7. Jest super - komentuje Roman Elwart. - A to wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie świetny serwis, który zapewniły żona Grażyna i Wioletta Jończyk oraz świetny masażysta Marcin Tański.