Rowerem po zdrowie w powiecie puckim: w ramach akcji Dziennika Bałtyckiego rower trafił m.in. do dzieci z gminy Puck

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Akcja społeczna "Rowerem po zdrowie. Pomóżmy dzieciom z Pomorza", której organizatorem jest Dziennik Bałtycki, rozpoczęła się w marcu i trwała do 24 kwietnia 2021. Jej głównym celem było promowanie zdrowego trybu życia, a w jej ramach rozdano 16 rowerów w 16 powiatach na Pomorzu! Jeden z nich trafił do dzieci z gminy Puck.

Dziennik Bałtycki, największa gazeta codzienna ukazująca się w województwie pomorskim oraz serwis www.dziennikbaltycki.pl, który dociera do kilku milionów użytkowników zorganizował akcję społeczną promującą zdrowy styl życia: w jej ramach rozdano 16 rowerów, które trafiły do dzieci z 16. powiatów na Pomorzu.

Oficjalne przekazanie roweru dla dzieci z powiatu puckiego miało miejsce w Pucku, 31 maja 2021.

- Realizujemy ją w czasie trwania pandemii, żeby zachęcić dzieci, które od roku uczą się przede wszystkim zdalnie, do ruszenia się - komentują organizatorzy akcji. - A jak wszyscy wiemy, jazda na rowerze na świeżym powietrzu nie tylko poprawi kondycję, pomoże także zgubić nadprogramowe kilogramy i korzystnie wpłynie na dobre samopoczucie dzieci, które pandemia "uwięziła" w domach.

W ramach akcji Rowerem po zdrowie, Dziennik Bałtycki razem z partnerami, ufundował rowery dla dzieci z Pomorza.

- W ramach akcji, przekazujemy łącznie 16 rowerów, po jednym na każdy powiat województwa pomorskiego - tłumaczą w Dzienniku Bałtyckim. - Rowery otrzymają dzieci w wieku 10-14 lat wskazane przez Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społeczne.

Patronem honorowym akcji Rowerem po zdrowie jest pochodzący z Pomorza Czesław Lang, były kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski w Moskwie w 1980 roku oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, organizator największego cyklicznego sportowego wydarzenia w Polsce Tour de Pologne UCI World Tour.

Pocovidowa łysina

Wideo

Dodaj ogłoszenie