Siatkarskie medale dla drużyn z Pucka na 28. Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji 101. Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem

Piotr Niemkiewicz
Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego Puck, Zatoka 95 Puck, SP Puck, Korab Puck - oto drużyny gospodarzy, które stanęły na podium w siatkarskim turnieju zaślubinowym w Pucku (2021). Zawody trwały trzy dni i stały na wysokim poziomie.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji 101. Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem

W ciągu trzech dni na boiskach hali MOKSiR w Pucku można było zobaczyć zaciętą rywalizację najmłodszych graczy w mini siatkówce, młodziczek i młodzików oraz kadetek i kadetów.

- Turniej stał na wysokim poziomie zawodnicy walczyli do ostatniej piłki - oceniają organizatorzy z MKS Korab Puck. - We wszystkich kategoriach wiekowych puckie drużyny mogą pochwalić się medalami.

Największym zainteresowaniem cieszył się piątkowy turniej - pierwszy dzień zmagań, w którym wzięło udział blisko 30 zespołów.

W turnieju mini siatkówki wśród dziewcząt młodszych triumfowała Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego Puck, brązowy medal zdobyły zawodniczki Zatoki 95 Puck. Z kolei wśród ich starszych koleżanek wszystkie stopnie podium należały do drużyn z Pucka.

Puck. Siatkarski turniej zaślubinowy. W dwa dni ok. 40 teamó...

Wśród chłopców w grupie młodszej wygrała Akademia Siatkówki Daniela Plińskiego Luzino, wyprzedzając kolegów z oddziału Akademii, podium zamykała SP Puck. W grupie starszej Korab Puck zdobył brązowy medal.

- W piątek wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a najlepsze 3 drużyny również medale - wyliczają w Korabie Puck.

Drugi dzień zawodów siatkarskich w Pucku należał do kadetek i kadetów. I tu puckie drużyny skończyły z medalami, choć nie tymi najcenniejszymi.

Korab Puck, walcząc do ostatniej chwili o wejście do finału, po zaciętym tie breaku musiał uznać wyższość drużyny GAS Gdynia. A w meczu o brązowy medal pokonał drużynę SPS Lębork.

Wśród kadetek dziewczyny z Zatoki 95 Puck również stanęły na najniższym stopniu podium.

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców z okazji 101. Rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku zakończyły zmagania młodziczek i młodzików.

Dziewczyny z Zatoki 95 Puck musiały uznać wyższość jedynie drużyny Moreny Miastko i zdobyły srebrne medale.

Chłopaki z Koraba Puck stanęli na najniższym stopniu podium, ciesząc się z brązowych medali.

Turniej odbywał się bez udziału kibiców, ale tym niespodziankę sprawili organizatorzy, którzy przeprowadzili transmisję z części sobotnich meczów.

Zawody odbyły się w ramach Miejskiego Kalendarza Imprez 2021. W trakcie turnieju pojawili się przedstawiciele miasta Puck: burmistrz Hanna Pruchniewska, a także przewodniczący Rady Miasta Puck Piotr Kozakiewicz.

Partnerzy turnieju: Miasto Puck, Gmina Puck, Zatoka 95 Puck, MOKSiR Puck, Puckie Centrum Medyczne, PodisPromotion, Echo Ziemi Puckiej, Dziennik Bałtycki, puck.naszemiasto.pl, BałtyckaTV

Szczegółowe wyniki i inne informacje dotyczące turnieju można znaleźć na profilu MKS Korab Puck pod adresem facebook.com/MKSKorabPuck