Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Śmiertelne Życie z Ks. Janem Kaczkowskim poruszyło pucką widownię | ZDJĘCIA, WIDEO

Krzysiek Hoffmann
Prapremiera dokumentu o ks. Janie Kaczkowskim (luty 2016)
Prapremiera dokumentu o ks. Janie Kaczkowskim (luty 2016) Piotr Niemkiewicz
Śmiertelne Życie, czyli film dokumentalny z ks. Janem Kaczkowskim zgromadził w budynku MOKSiR Puck tłumy widzów. Przedpremierowy pokaz wyświetlano w ramach Kina przy stadionie aż trzykrotnie. Rozmowa założyciela Puckiego Hospicjum z Antonim Pawlickim poruszyła pucką widownię.

Śmiertelne Życie w Pucku miało swoją prawdziwą prapremierę. W niedzielę 8 lutego w ramach Kina przy stadionie odbyły się trzy, a nie jak wcześniej zakładano - dwa pokazy.

- Z uwagi na to, że tylu jest chętnych do obejrzenia tego filmu, postanowiliśmy zwiększyć liczbę seansów - mówi Anna Jochim-Labuda z Puckiego Hospicjum.

ZOBACZ TEŻ: Śmiertelne Życie - dokument o pracy ks. Jana Kaczkowskiego, który w zeszłym roku zdobył Różę Gali

Sala budynku MOKSiR Puck zapełniła się w mgnieniu oka. "Śmiertelne Życie" było obok zaślubinowych zawodów sportowych najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia. Wśród widzów byli m.in. starosta Jarosław Białk, proboszcz puckiej fary ks. Jerzy Kunca, czy burmistrz Hanna Pruchniewska. Na pokazie nie zabrakło też głównych bohaterów: ks. Jana Kaczkowskiego i aktora Antoniego Pawlickiego. To ich rozmowa jest główną osią konstrukcyjną całego filmu.

- To opowieść o dwóch facetach- mówi ks. Jan Kaczkowski. - Z których jeden próbuje nie być celebrytą, a drugi przez zupełny przypadek nim się stał.

W filmie Śmiertelne Życie nieustannie przewija się motyw śmierci - tej aktorskiej, udawanej i prawdziwej, z którą założyciel Puckiego Hospicjum spotyka się na co dzień w swojej pracy.

- Nasze spotkanie oddziaływało w dwie strony - dodaje Antoni Pawlicki, znany m.in. z serialu Czas Honoru. - Udało mi się wprowadzić Janka w świat mojej pracy, jednocześnie dając się wciągnąć w rzeczywistość, którą stworzył Janek. To było trudne zarówno dla mnie, jak i dla niego.

Podczas zdjęć obaj panowie bardzo się zaprzyjaźnili. Twórca Puckiego Hospicjum wywarł na Antonim ogromne wrażenie.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

Odwiedź i lajkuj na facebook.com/PuckNM

- To wybitny intelektualista - tłumaczy Pawlicki. - Jego humanistyczne podejście do śmierci sprawiło, że stał się dla mnie autorytetem.

Obok filmu w sali MOKSiR Puck można było zakupić najnowszą książkę ks. Jana - Grunt pod nogami. Kapłan chętnie też wpisywał dedykacje dla wszystkich chętnych.

Tuż po prapremierowej projekcji na sali nie brakowało oklasków i wzruszeń. Na szczęście dla tych, którym nie było dane obejrzeć Śmiertelnego Życia w Pucku, nic straconego. Dokument pokaże TVP 1 w Wielką Sobotę, 26 marca.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto