Śmiertelny wypadek w Jastrzębiej Górze: co ustalili mundurowi? Jakie decyzje podjęła prokuratura? | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
mł. asp. Łukasz Brzeziński
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na ul. Rozewskiej w Jastrzębiej Górze. Około godziny przed północą w czwartek, 5 listopada 2020 srebrny Ford Focus uderzył w przydrożną latarnię. Auto, którym podróżowały 4 osoby, rozpadło się na pół, a dwie osoby poniosły śmierć na miejscu. Kim byli uczestnicy zdarzenia? Co ustalili mundurowi?

Na miejscu tragicznego wypadku w Jastrzębiej Górze pracowały wszystkie służby ratunkowe powiatu puckiego: strażacy z OSP Jastrzębia Góra, OSP Chłapowo, JRG Puck, medycy z Ratownictwa Medycznego Puck, a także policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie, którym towarzyszyli także technik kryminalistyki oraz prokurator.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca Forda jadąc w kierunku Rozewia, najprawdopodobniej w wyniku niezachowania należytej ostrożności oraz niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał z jezdni i uderzył w betonowy słup oświetleniowy - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - W wyniku tego zdarzenia kobieta oraz mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu, zaś pozostała dwójka uczestników (również kobieta i mężczyzna) zostali przetransportowani do szpitali. Dokładne okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniać śledczy.

Policjanci z KP we Władysławowie, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili czynności procesowe.

- Funkcjonariusze sporządzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitego pojazdu - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ślady kryminalistyczne, które mogą okazać się pomocne w wyjaśnieniu dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Tragedia w Jastrzębiej Górze: w wypadku auta osobowego na ul...

Według policyjnych ustaleń, w wyniku tragicznego wypadku w Jastrzębiej Górze śmierć na miejscu ponieśli 22-letnia Ukrainka oraz 18-letni Mołdawianin.

Druga 22-letnia kobieta biorąca udział w wypadku również ma obywatelstwo Ukraińskie. Po przewiezieniu do szpitala była w stanie krytycznym. Obecnie jej stan lekarze określili jako ciężki.

W szpitalu przebywa także kierowca: 22-letni Mołdawianin. Jego stan wymaga operacji i leczenia. Jak zdołano ustalić, mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

- Wstępne ustalenia wskazują, że sprawcą może być 22-letni obywatel Mołdawii - mówi prokurator Jacek Chmielewski.

Ostateczne ustalenia zależeć będą od kilku ważnych czynników, m.in. ostatecznych raportów od śledczych, a także stanu zdrowia osób, które przeżyły.

- Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do 8 lat - informuje prokurator Jacek Chmielewski.

Policjanci z KPP w Pucku apelują o rozsądek na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią: jedźmy wolniej, a bezpieczniej.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu, przeceniając własne umiejętności za kierownicą. Niestety, ale nawet najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zderzeniem z drzewem bądź innym pojazdem.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie