Sołectwo Goszczyno: teren wokół zaniedbanego niegdyś stawu jest nie do poznania! Zobaczcie, jak zmienia się Goszczyno | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Sołtys Goszczyna w gminie Krokowa nie rzuca słów na wiatr - jak zapowiedział, tak też robi! Wydaje się, że całkiem niedawno zrodził się pomysł zagospodarowania terenu wokół stawu, by dzieci z jego sołectwa miały miejsce do zabawy i aktywnego spędzania czasu, a nieco starsi na spotkania towarzyskie, imprezy integracyjne, etc., a już gołym okiem widać duże postępy!

Ledwo w grudniu 2020 odbył się konkurs na zaprojektowanie terenu wokół stawu, o którego wynikach pisaliśmy w artykule pt. Sołectwo Goszczyno: z myślą o środowisku i mieszkańcach. Nagrodzono dzieci i młodzież, którzy zaprojektowali teren wokół stawu, a już można zaobserwować ogromne zmiany.

Po żmudnym i kosztownym czyszczeniu stawu, wstępnie został wyrównany teren wokół niego. Postawiono też okazałą altanę.

- Wszystko udało się dzięki nie tylko naszej pracy i wysiłkowi, ale także dzięki zaprzyjaźnionym firmom, które pomagają nam po tzw. kosztach - mówi sołtys Goszczyna Krystian Kaczyński. - Teraz chcemy zwozić ziemię, by porządnie wyrównać teren, ale niestety zetknęliśmy się z dużym problemem, ponieważ brakuje nam już własnych środków finansowych.

Sołectwo Goszczyno: z myślą o środowisku i mieszkańcach. Nag...

Teren wokół goszczyńskiego stawu ma około 3,5 tys. m2: uprzątnięcie go, oczyszczenie stawu, wstępne wyrównanie ziemi i postawienie altany wymagało ogromu pracy i finansów, ale wspólnym wysiłkiem sołtysa Goszczyna, mieszkańców sołectwa i zaprzyjaźnionych firm udało się!

Sołtys z Radą Sołecką Goszczyna mają nadzieję na otwarcie i pierwszą, wspólną imprezę integracyjną już 3 lipca 2021. Ale czy się uda?

- Bardzo chcielibyśmy dotrzymać tego terminu - mówi Krystian Kaczyński. - Jest jeszcze dużo pracy przed nami: potrzeba ziemi, koparko-ładowarki i przede wszystkim instalacji na miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne, które zostało zaprojektowane przez dzieci z naszego sołectwa.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Kredyt hipoteczny, to coraz większe ryzyko. UOKiK ostrzega.

Wideo

Dodaj ogłoszenie