Sołectwo Goszczyno: teren wokół zaniedbanego niegdyś stawu jest nie do poznania! Zobaczcie, jak zmienia się Goszczyno | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Sołtys Goszczyna w gminie Krokowa nie rzuca słów na wiatr - jak zapowiedział, tak też robi! Wydaje się, że całkiem niedawno zrodził się pomysł zagospodarowania terenu wokół stawu, by dzieci z jego sołectwa miały miejsce do zabawy i aktywnego spędzania czasu, a nieco starsi na spotkania towarzyskie, imprezy integracyjne, etc., a już gołym okiem widać duże postępy!

Ledwo w grudniu 2020 odbył się konkurs na zaprojektowanie terenu wokół stawu, o którego wynikach pisaliśmy w artykule pt. Sołectwo Goszczyno: z myślą o środowisku i mieszkańcach. Nagrodzono dzieci i młodzież, którzy zaprojektowali teren wokół stawu, a już można zaobserwować ogromne zmiany.

Po żmudnym i kosztownym czyszczeniu stawu, wstępnie został wyrównany teren wokół niego. Postawiono też okazałą altanę.

- Wszystko udało się dzięki nie tylko naszej pracy i wysiłkowi, ale także dzięki zaprzyjaźnionym firmom, które pomagają nam po tzw. kosztach - mówi sołtys Goszczyna Krystian Kaczyński. - Teraz chcemy zwozić ziemię, by porządnie wyrównać teren, ale niestety zetknęliśmy się z dużym problemem, ponieważ brakuje nam już własnych środków finansowych.

Sołectwo Goszczyno: z myślą o środowisku i mieszkańcach. Nag...

Teren wokół goszczyńskiego stawu ma około 3,5 tys. m2: uprzątnięcie go, oczyszczenie stawu, wstępne wyrównanie ziemi i postawienie altany wymagało ogromu pracy i finansów, ale wspólnym wysiłkiem sołtysa Goszczyna, mieszkańców sołectwa i zaprzyjaźnionych firm udało się!

Sołtys z Radą Sołecką Goszczyna mają nadzieję na otwarcie i pierwszą, wspólną imprezę integracyjną już 3 lipca 2021. Ale czy się uda?

- Bardzo chcielibyśmy dotrzymać tego terminu - mówi Krystian Kaczyński. - Jest jeszcze dużo pracy przed nami: potrzeba ziemi, koparko-ładowarki i przede wszystkim instalacji na miejsce wypoczynkowo-rekreacyjne, które zostało zaprojektowane przez dzieci z naszego sołectwa.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

kup najtaniej

Atlantic

Atlantic Extensa Ai 1Fz 10kW 526154

21 909,60 zł

kup najtaniej

Panasonic

Panasonic Aquarea T-Cap Kit-Wxc12H9E8

27 500,00 zł

kup najtaniej

Beretta

Beretta Hydro Unit M 012T 12kW 20191958

21 500,00 zł

kup najtaniej

Atlantic

Atlantic Extensa Ai 1Fz 5kW 526151

18 671,00 zł
Materiały promocyjne partnera

Wyższy podatek od nieruchomości od 2023 roku - video flesz

Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie