Sparingi w Turcji: Arka Gdynia - FC Shirak 0:0

Piotr wiśniewski
arka.gdynia.pl
W drugim sparingu na zgrupowaniu w Turcji gdynianie bezbramkowo zremisowali z ormiańskim FC Shirak. Rywal żółto-niebieskich to trzykrotny mistrz Armenii, który poprzedni sezon zakończył na siódmym miejscu w rodzimej lidze. W Arce w końcu wystąpił Piotr Kuklis, który długo zmagał się z kontuzją.

Jednym z pozytywów tego meczu była obecność na boisku Piotra Kuklisa. Najskuteczniejszy piłkarz żółto-niebieskich niemal cały zimowy okres spędził na leczeniu kontuzji. Teraz powrócił do treningów i w piątek rozegrał 27 minut.

POLECAMY: W ARCE ABSURD ZA ABSURDEM. O CO CHODZI?

Skuteczności z poprzedniego sparingu nie powtórzył Charles Nwaogu, który w 65. minucie na skutek błędnej oceny sytuacji otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Sparingi jednak rządzą się swoimi prawami, i Nigeryjczyka zastąpił Janusz Surdykowski.

PIŁKARZE ARKI TRENUJĄ W TURCJI [ZDJĘCIA]

Cale spotkanie na lewej stronie obrony rozegrał testowany przez Arkę Marcin Bochenek, który jest zawodnikiem Legii, a jesienią występował w Młodej Ekstraklasie. Poza tym trener Nemec sprawdził także: Radosavljevicia oraz Macieja Górskiego.

Po niemrawym początku meczu, z czasem zaczęła zarysowywać się przewaga gdynian. Nie przełożyło się to jednak na efekty bramkowe.

PIERWSZY MECZ NA WIOSNĘ ARKA ROZEGRA ZE ŚLĄSKIEM WROCŁAW

Arka tej zimy rozegrała już 10 sparingów. Odniosła pięć zwycięstw, zanotowała dwa remisy i trzy porażki. W bramkach 20:13.

Kolejny mecz sparingowy żółto-niebieskich czeka w poniedziałek. Przeciwnikiem gdyńskiej drużyny będzie ukraiński Helios Charków.

Arka - FC Shirak 0:0

Arka: Szromnik - Tomasik, Brodziński, Jarun, Bochenek - Radzewicz (63' Kuklis), Kasperkiewicz (63' Jarzębowski), Radosavljevic, Górski (75' Flis), Jędrzejowski - Nwaogu (65' Surdykowski).