Starostwo Powiatowe w Pucku dofinansowało organizacje pozarządowe na łączną kwotę 170 tysięcy złotych

Łukasz Bartkowiak

Wideo

Źródło: TVN 24

W czwartek, 17.01.19, o godz. 17.00, na Sali Mario (dawna Sala im Biskupa Dominika) w Pucku, przedstawiciele starostwa powiatowego, wręczyli decyzje o przyznaniu grantów dla NGO w roku 2019.

W puckiej sali bankietowej Mario, zebrali się działacze społeczni z organizacji pozarządowych ziemi powiatu puckiego. W doborowych nastrojach przyjęli decyzje o przyznaniu grantów na swoją działalność.

Rekordowa liczba zgłoszeń

- Liczba zgłoszeń w ubiegłym roku była rekordowa, bo wpłynęły do nas 104 wnioski. Do tej pory, było to w granicach 80, 90 raczej nie przekraczało. Co naprawdę świadczy o ogromnej aktywności organizacji działających na terenie ziemi puckiej. Ale też świadczy o ogromnych potrzebach, jakie są w zakresie, właśnie tej działalności społecznej, właśnie tej, której Państwo realizujecie. Nijako wyręczając po prostu struktury powiatowe, w działalności, czy to na rzecz sportu, czy na rzecz kultury, czy prowadząc misje w zakresie pomocy społecznej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mogliśmy przyznać granty, jedynie niektórym organizacjom. Dokładnie ta liczba to 64, a więc to 40 organizacji niestety nie uzyskało tego dofinansowania, ale głównie dlatego, że takie są możliwości finansowe na dzień dzisiejszy. Ale patrząc na skalę zainteresowania otrzymaniem dofinansowania z budżetu powiatu puckiego, na pewno będziemy czynili starania żeby ten budżet, który jeszcze na ten rok wyniósł 170 tyś, żeby był z roku na rok coraz większy i będzie można podzielić się z większą ilością organizacji - przemawiał do przedstawicieli wicestarosta Tomasz Herrmann.

Cele na które granty przyznawano

Karol Miller, podinspektor Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury I Promocji, Starostwa Powiatowego w Pucku, wyszczególnił kategorie w których granty zostały przyznane:

• na promocje i ochronę zdrowia przeznaczono - 9 600 zł

• na edukację – 6100 zł

• na porządek publiczny i bezpieczeństwo obywateli - 1885 zł

• na ekologię i ochronę dziedzictwa przyrodniczego - 3000 zł

• na działalność na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy międzynarodowej - 10000 zł.

Nie rozstrzygnięto zwycięzcy tej kategorii w tym konkursie. Wzorem zeszłego roku, Starostwo w Pucku, ogłosi osobny konkurs dla tej kategorii, po gali Bursztynowej Kogi. Aby zwycięzcy Bursztynowej Kogi z początku marca 2019, mogli wziąć w nim udział i zrealizować grant na Święto Organizacji Pozarządowych w czerwcu 2019.

• Wspieranie osób niepełnosprawnych to kwota - 20 000 zł

• Wypoczynek dzieci i młodzieży - 17 250 zł

• Kultura fizyczna oraz turystka - 45 004 zł

• Kultura - 57 161 zł

Radość

Działacze organizacji pozarządowych wyrażali radość z otrzymania grantów. Rozmawiałem między innymi, z pięknie przystrojonymi w bursztynowe naszyjniki i w kaszubskie stroje ludowe, członkiniami Kaszubskiego Regionalnego Chóru "Morzanie" z Kosakowa - Co Panie czują? - Widzimy, że nasza praca jest doceniana, warto pracować, warto się poświęcać, warto dać swój czas, bo to potrzebne. - dla puck.naszemiasto.pl skomentowała prezes chóru Pani Hildegarda Skurczyńska.

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

E
Ewa
To bardzo dobrze, że Pan Karol Miller jest podinspektorem Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury I Promocji, Starostwa Powiatowego w Pucku. Pewnie wygrał jakiś bardzo trudny i skomplikowany konkurs na to stanowisko.
Dodaj ogłoszenie