Krzysiek Hoffmann
Start Mrzezino - KS Mściszewice 1:3
Start Mrzezino - KS Mściszewice 1:3 Piotr Niemkiewicz
Start Mrzezino - KS Mściszewice 1:3 (1:1). Gospodarze rundę jesienną sezonu 2016/2017 muszą spisać na straty. Tradycyjnie oglądaliśmy dwie twarze mrzezińskiej ekipy - obiecującą w pierwszej połowie i całkowicie bezradną w drugiej. Szczególnie raziła nieskuteczność napastników, choć bramkę otwierającą spotkanie udało się strzelić w 5 minucie. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Start Mrzezino - KS Mściszewice 1:3 (1:1). Próżno czekać na kolejne zdobycze punktowe mrzezinian na własnym placu w lidze. Choć znów gra młodego teamu z gminy Puck nie wyglądała najgorzej - szczególnie w pierwszej odsłonie.

Otwarcie wyniku nastąpiło już w 5 minucie spotkania. Gospodarzy napędził Sebastian Rybandt, który celnie trafił do siatki. Goście - beniaminek okręgówki, którzy są rewelacją sezonu długo nie mogli znaleźć skutecznej recepty na dobrze ustawioną formację defensywną. Sztuka udała się bramkostrzelnemu napastnikowi z bogatą przeszłością w futsalu (Red Devils Chojnice) - Sebastianowi Letniowskiemu. Piłkarze Mściszewic rozklepali obronę trzema podaniami na 20 metrze.

Mimo straconego gola, Start nie poddał się i konstruował groźne ataki skrzydłami. Konsekwentna, ostra walka w środku pola także pomagała w przedostawaniu się na połowę rywali. Niestety ewidentnie brakowało wykończenia. Niedoświadczeni napastnicy nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie bramkarza gości.

Do końca pierwszej połowy udało się zacerować dziury w defensywie gospodarzy. Tym samym wynik nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie meczu w szeregi mrzezinian wróciły demony z przeszłości. Natarcia na bramkę gości nadal nie przynosiły zamierzonego efektu. Z minuty na minutę rosła frustracja i nerwowość - taka mieszanka nigdy nie zapowiada niczego pozytywnego.

Mściszewice nabieraływiatru w żagle i coraz chętniej atakowali bramkę Startu. Dobra postawa golkipera - Dawida Stefana niejednokrotnie ratowała gospodarzy przed zmianą wyniku. Trwało to do 63 minuty, wtedy to Sebastian Letniowski podwyższył wynik na 2:1. Napastnik gości skompletował hat-tricka dziesięć minut później.

Ostatecznie Start Mrzezino po niezłym spotkaniu przegrał z KS Mściszewice 1:3. Tym samym podopieczni Adama Szymańskiego zajmują przedostatnie miejsce w tabeli gdańskiej okręgówki.

Materiał oryginalny: Start Mrzezino - KS Mściszewice 1:3 (1:1). Szkoda punktów! Wynik gorszy od gry | ZDJĘCIA, WIDEO - Puck Nasze Miasto