Start Mrzezino przed sezonem 2016-2017 kontra Zatoka 95 Puck, Kaszuby Połchowo i Sztorm Mosty

P.
Start Mrzezino - Orzeł Trąbki Wielkie/arch
Start Mrzezino - Orzeł Trąbki Wielkie/arch Piotr Niemkiewicz
Start Mrzezino przed sezonem 2016-2017 nie próżnuje. Piłkarska drużyna z gminy Puck, która utrzymała się w okręgówce ma za sobą sparingi z lokalnymi drużynami. Zatoka 95 Puck i Kaszuby Połchowo musiały odejść z kwitkiem. Wygrał za to Sztorm Mosty.

Start Mrzezino, który wybronił się przed spadkiem z okręgówki solidnie przygotowuje się do nowego sezonu, który startuje pod koniec sierpnia 2016. Piłkarze z gminy Puck mają za sobą trzy sparingi z lokalnymi rywalami. I z dwóch z nich Start Mrzezino wyszedł zwycięstwo.

Na pierwszy ogień poszła Zatoka 95 Puck (A klasa), a Start Mrzezino z pucczanami zagrał w okrojonym składzie i bez rezerwowych. W barwach żółto-niebieskich zadebiutowało także trzech nowych graczy. To Krystian Jocz (wcześniej Ajax Leśniewo), Jędrzej Siniewicz (wolny zawodnik) oraz Florian Spyra (Huragan Smolno).

Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego:

Ten pojedynek zakończył się wysokim zwycięstwem Startu Mrzezino, który Zatokę 95 Puck ograł aż 9:2. Pierwsza bramka padała już w 10 minucie spotkania, po wrzutce Błażeja Reszke celnie strzela Adrian Kreft. Jednak w szeregi mrzezinian wkrada się rozprężenie i Zatoka 95 Puck po kolejnych 5 minutach celnie przebija się przez defensywę i jest remis.

Start Mrzezino na prowadzenie wychodzi szybko, bo po ok. trzech minutach kolejne celne podanie od Błażeja Reszke trafia do debiutującego Floriana Spyry.

Start Mrzezino pierwszy sparing przed sezonem 2016-2017 zagrał w składzie: Kamil Hildebrandt (Grzegorz Grzenkowicz), Bartłomiej Grzenkowicz, Krystian Jocz, Kacper Grzenkowicz, Jędrzej Siniewicz, Adrian Kreft, Błażej Reszke, Arkadiusz Proena, Wojciech Szreder, Łukasz Jednachowski, Florian Spyra.

W kolejnym sparingu Start Mrzezino zmierzył się ze swoim nowym, ligowym rywalem. Kaszuby Połchowo jednak musiały wrócić z goryczą porażki. W tym meczu Start wygrał obie połowy: 3:2 (1:0) a bramki dla zespołu Dariusza Kasprzyka zdobyli: Karol Bieszk oraz Florian Spyra.

Rywalem w trzecim pojedynku był sąsiad z gminy Kosakowo - Sztorm Mosty. Tu również kibice zobaczyli grad siedmiu bramek, a żółto-niebiescy musieli pogodzić się z goryczą porażki. Sztormowcy wygrali 4:3, choć na swoim koncie zanotowali m.in. samobójcze trafienie. Dla Startu Mrzezino jako jedyny dwukrotnie celnie strzelał Karol Bieszk