Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie dla szkoły w Krokowej - Stowarzyszenie Promyczek

Roman Kościelniak
Ewa Kowalska
Ewa Kowalska Roman Kościelniak
Stowarzyszenie dla szkoły w Krokowej. Wywiad z Ewą Kowalską, przewodniczącą Promyczka, która mówi o planach pomocy podstawówce i gimnazjum w zdobywaniu środków m.in. na obiady dla najmłodszych.

Stowarzyszenie dla szkoły w Krokowej Promyczek chce pomagać w zdobywaniu pieniędzy. Wywiad z Ewą Kowalską, przewodnicząca organizacji.

Jakie cele stawia sobie krokowski Promyczek?

Zależy nam na pomocy naszym dwóm szkołom - podstawówce oraz gimnazjum. Chcemy stworzyć możliwość wszechstronnego rozwoju uczniom obu placówek. Myślimy głównie o materialnych formach pomocy.

Od czego rozpocznie się działalność?

Moim marzeniem od dawna było ufundowanie obiadów wszystkim dzieciom z zerówki. Planujemy, że już od nowego roku szkolnego najmłodsi uczniowie będą mogli żywić się za darmo w tutejszej stołówce. Choć obawiam się, że nie rozpocznie się to od pierwszego września, a dopiero od października.

Skąd fundusze na działalność?

Podczas zebrania założycielskiego zdecydowaliśmy, że budżet będą tworzyć nasze składki, darowizny, dochody z działalności statutowej oraz dotacje. Dlatego zaprosiliśmy do Promyczka Bank Spółdzielczy w Krokowej, który będzie członkiem wspierającym. Liczymy też na naszych lokalnych przedsiębiorców. Będziemy również organizować bale, czego nie mogła robić szkoła. W ten sposób chcemy podziękować darczyńcom i zbierać środki na dalszą działalność.

Kto może zostać członkiem stowarzyszenia?

Każdy, komu na sercu leży dobro naszych szkół. Dodam, że nie trzeba być absolwentem krokowskiej placówki, by działać w Promyczku.

Skąd pomysł na założenie stowarzyszenia?

Już podczas dwudziestolecia nadania imienia naszej szkole pomyślałam o założeniu organizacji, która będzie wspierać szkołę. Sprawę udało się sfinalizować teraz, na srebrny jubileusz. Dziękuję Markowi Krzebietke i Michałowi Słowikowi za pomoc w przygotowaniu dokumentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto