Strażacy z Chłapowa wezwani do nietypowego zdarzenia: dzięki ich akcji mała sarenka jest znowu na wolności | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
We wtorkowy ranek, 25 maja 2021 r. strażacy z OSP Chłapowo wyruszyli do niecodziennego wezwania. W ogrodzeniu na ul. Garnizonowej w Rozewiu utknęła sarna. - Przy użyciu rozpieracza hydraulicznego uwolniono przerażone zwierzę - komentują pożarnicy z KP PSP w Pucku. - Tego typu akcje, gdy udzielamy pomocy tym najbardziej bezbronnym, przynoszą ogromną satysfakcję każdemu strażakowi.

Dzika przyroda coraz częściej wkracza do naszych miast i wiosek. Dwa lata temu, pod koniec maja drogę między Chłapowem a Rozewiem zatarasowały... łosie. Zwierzaki nie mogły przedostać się na drogą stronę jezdni i zniknąć między drzewami, bo na przeszkodzie stanął im płot tutejszej jednostki wojskowej.

Zdezorientowane łosie krążyły od lewej do prawej, budząc przy tym nie taki znowu lekki strach wśród kierowców.

- Zaczęły wzdłuż niego biegać, więc zatrzymałem auto, wysiadłem i zatrzymywaliśmy te kolejne, nadjeżdżające - relacjonuje Adam Otrompka, jeden z uczestników niecodziennego spotkania.

Łosie na jednym miejscu długo nie usiedzą, więc krótko po tym zdarzeniu raportowano, że zwierzęta te miały kręcić się nie tylko w okolicach Chłapowa, ale zawędrowały w kierunku okolic Swarzewa. Potem ich ślady widziano niedaleko Strzelna (czyli poszły w zupełnie innym kierunku)...

Wilk pod Swarzewem, łoś w Chłapowie - w powiecie puckim częs...

Trzy tygodnie wcześniej łosie spacerowały sobie w lasach niedaleko Jastrzębiej Góry.

W ostatnich latach, ale także zimą w tym roku na drogach, polach i lasach zaczęły także pojawiać się wilki. Tu jednak raporty mieszkańców mówiły o pojedynczych sztukach widzianych raczej na obrzeżach zaludnionych miejsc.

Prawdziwą sensacją przed dwoma laty okazał się żubr - okazałych rozmiarów samiec spacerował polami w okolicach Radoszewa i Starzyna. Nie niepokojony przez ludzi spokojnie zlustrował okolicę po czym zniknął w okolicznych lasach.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Dopłaty do cen energii

Wideo

Dodaj ogłoszenie