Strażacy z Pucka na podium! 9. Kwidzyński Bieg Papiernika (2018) udany dla Aleksandry Dettlaff i Mariusza Roeske | FOTO

9. Kwidzyński Bieg Papiernika (2018) i biegowe Mistrzostwa Wojewódzkie Strażaków z pucharami dla strażaków z KP PSP Puck. Na podium stanęli Aleksandra Dettlaff - najszybsza kobieta strażak i Mariusz Roeske, który 10-kilometorwy bieg ukończył w pierwszej trzydziestce.

Aleksandra Dettlaff, Mariusz Roeske i Michał Klaffke - w takiej trzyosobowej ekipie pojawili się strażacy z KP PSP Puck na 9. Kwidzyńskim Biegu Papiernika.
- Są to zawody na 10 km, w czasie których odbywają się Mistrzostwa Wojewódzkie Strażaków - wyjaśniają puccy strażacy na swoim fanpejdżu.

Start w Kwidzynie był nadzwyczaj udany dla naszych. Aleksandra Dettlaff wygrała w kategorii kobiet strażaków (była 344 w klasyfikacji generalnej - z czasem 00:45:49), Mariusz Roeske był trzeci wśród pożarników (i 26 wśród wszystkich biegaczy - 00:37:51), a Michał Klaffke zajął 332 miejsce w generalce (00:45:40).

W Kwidzynie pobiegło blisko 3 tysiące zawodników. Wygrało dwóch Kenijczyków - Abel Kibet ROP (00:30:36) przed Nelsonem Kipkogei CHERUTICHEM (00:30:49) a najlepszą trójkę zamknął Marokańczyk Abderrahim ELASRI (00:31:03).