Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studenci psychologii Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku będą odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie

Edyta Łosińska-Okoniewska
Edyta Łosińska-Okoniewska
Studenci psychologii Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku będą mogli odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie
Studenci psychologii Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku będą mogli odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie
Przed studentami psychologii Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku otwierają się nowe perspektywy. Na mocy podpisanego porozumienia będą mogli odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie lub w placówce zamiejscowej w Dzierżążnie. Skorzystają na tym zarówno studenci jak i pacjenci.

Praktyki w szpitalu w Kościerzynie

Studenci Szkoły Wyższej Ateneum w Gdańsku będą mogli odbywać praktyki w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie. Współpracę przypieczętowało podpisane porozumienie w tym zakresie.

Ateneum reprezentował prof. nadzw. dr hab. Henryk Olszewski, natomiast szpital Marzena Mrozek, prezes zarządu i Mariusz Huliński wiceprezes.

- Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa otwiera nowe perspektywy dla studentów psychologii, pragnących rozwijać się w swoim zawodzie oraz poszerzać swoje umiejętności pod okiem naszych doświadczonych praktyków. Cieszymy się, że nasz szpital dołączył do listy miejsc, gdzie studenci będą mogli odbywać praktyki i pogłębiać swoją wiedzę - mówiła Marzena Mrozek.

Warto nadmienić, że studenci będą mieli do wyboru dwa miejsca, w których będą mogli realizować praktyki, a tym samym zdobywać tak cenne doświadczenia. Mowa o Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, a także zamiejscowej placówce w Dzierżążnie.

- Odbywając praktyki w szpitalu mają możliwość nawiązania współpracy z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami w dziedzinie psychologii i medycyny - informuje Marta Lorek ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. - Bycie członkiem interdyscyplinarnych zespołów naszych placówek pozwala na zdobycie praktycznego doświadczenia w dynamicznym środowisku szpitala.

Przed studentami otwierają się nie tylko nowe perspektywy zdobycia doświadczenia i cennej wiedzy, ale też możliwości realnej pomocy pacjentom. To doświadczenie z pewnością okaże się ważne dla młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z obszarem zdrowia psychicznego.

- Z niecierpliwością oczekujemy na owocne efekty tej współpracy i na wszystkich studentów, z którymi razem będziemy mogli aktywnie działać na rzecz zdrowia psychicznego. Jesteśmy przekonani, że nasze szpitale będą stanowić atrakcyjne miejsce pracy dla przyszłych specjalistów, i razem będziemy mogli dążyć do doskonalenia opieki zdrowotnej, zwłaszcza w obszarze zdrowia psychicznego - podkreśla Marzena Mrozek, prezes zarządu szpitala w Kościerzynie.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto