Sukces Piotra Radtke z Werblini czwarty na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w skata

P.
Piotr Radtke (mieszkaniec Werblini, reprezentujący MOKSiR Puck) odbiera nagrodę
Piotr Radtke (mieszkaniec Werblini, reprezentujący MOKSiR Puck) odbiera nagrodę Krzysztof Radtke
Wielki sukces skacisty z Werblini Piotra Radtke. Młody gracz reprezentujący barwy MOKSiR Puck zajął czwarte miejsce na Indywidualnych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Bieruniu (województwo śląskie).

Piotr Radtke pochodzi z Werblini, ale sportowo udziela się w drużynie MOKSiR Puck i to własnie w jej barwach osiągnął największy jak do tej pory sukces. Na Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Skata Sportowego w Bieruniu (województwo śląskie) wywalczył świetne czwarte miejsce.

A droga do finału była wyjątkowo długa, bo eliminacje do Mistrzostw Polski trwały cały 2016 rok. W ciągu dziewięciu turniejów Grand Prix Polski, rozgrywanych na terenie całego kraju, pozwoliło wyłoniłć 90 najlepszych zawodników.

Dodatkowo każdy okręg Polskiego Związku Skata dostał po trzy dzikie karty - do rozdysponowania między najlepszych zawodników danego okręgu nie mogących brać udziału w zmaganiach Grand Prix Polski. Z drużyny MOKSiR Puck na Śląsk wybrało się 4 zawodników.

Pierwszy dzień zmagań to zarazem półfinał, w którym udział wzięło aż 120 zawodników. Do ścisłego finału dostał się Piotr Radtke, który po pierwszym dniu rozgrywek zajmował 11 miejsce. Adam Baran był 105.
- W ostatnim etapie mistrzostw prawo startu miało 16 zawodników, którzy rywalizowali każdy z każdym - relacjonuje Krzysztof Radtke. - Tu zmagania trwały 9 godzin.

Tu Piotr Radtke z Werblini (MOKSiR Puck) ostatecznie zajął świetne 4 miejsce, ocierając się o podium Indywidualnych Mistrzostwa Polski.
- Co jest jego największym życiowym sukcesem pomimo młodego wieku - podkreśla Krzysztof Radtke.

Wygrał Adam Kołodziejczyk z Lędzin, który w 2008 roku zdobył tytuł mistrza świata w skacie.

Warte odnotowania jest, że w Grand Prix (kwalifikacjach do finału) brało udział ok. 1000 zawodników z całej Polski.