Świetny start LKS Ziemi Puckiej na mistrzostwach w Słupsku. Podwójne złoto przywiozła Dominika Duraj. Złoty też Rafał Kownatke

Piotr Niemkiewicz
Na najwyższym stopniu podium zawodów w Słupsku stanęła Dominika Duraj (LKS Ziemi Puckiej) - obok niej trenerka Teresa Jaskułka Waldemar Płomień
Podwójnie złota Dominika Duraj, a do tego złote medale, które zdobyli Rafał Kownatke i Kinga Kempa to wierzchołek medalowej góry medali, które zawodnicy LKS Ziemi Puckiej przywieźli z pierwszych tegorocznych zawodów w Słupsku.

Świetną inaugurację sezonu - późną, bo odłożoną w czasie przez pandemiczne zawirowania - mają za sobą zawodnicy Lekkoatletycznego Klubu Ziemi Puckiej.

- W pierwszej tegorocznej imprezie lekkoatletycznej, którą były Mistrzostwa Wojewódzkie Lekkoatletycznych Klubów Sportowych w Słupsku, bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKS Ziemi Puckiej, zdobywając łącznie 12 medali - podsumowuje trener Waldemar Płomień.

LKS Ziemi Puckiej w Toruniu. W sumie 6 medali, a złoto mają:...

Bezkonkurencyjna okazała się Dominika Duraj, która ze Słupska wróciła z dwoma złotymi krążkami. Oba wywalczyła w biegach na 100 m - wynikiem 13,17 oraz na 300 m - wynikiem 42,05.

Podobne osiągnięcie - dwa medale - udało się powtórzyć jej klubowemu koledze Mateuszowi Ossowi, także w konkurencjach biegowych. Mateusz drugi na metę wbiegał na dystansie 100 m - wynikiem 11,58 a na 200 m był trzeci z wynikiem 23,14.

Dwa kolejne medale z najcenniejszego kruszcu dorzucili trener i zawodnik - Rafał Kownatke w pchnięciu kula (wynikiem 16,48) oraz Kinga Kempa w skoku w dal (wynikiem 471 cm).

Srebro w Słupsku wywalczyli: Szymon Kreft w biegu na 400 m (wynikiem 48,76), Sebastian Mielke w pchnięciu kula (wynikiem 14,65) oraz Tatiana Seniura w biegu na 200 m (wynikiem 29,23).

Do medalowego worka brązowe krążki dorzucili też inni zawodnicy LKS Ziemi Puckiej: Antoni Jaskułka w biegu na 600 m (wynikiem 1:35,34), Mateusz Hellman w pchnięciu kulą (wynikiem 15,59) a także Dawid Zaliński w biegu na 800 m (wynikiem 2:04,59).

Trenerzy LKS Ziemi Puckiej mają spore powody do radości, bo mały klub z Pucka w klasyfikacji zespołowej Mistrzostw zajął świetne i prestiżowe - trzecie miejsce w województwie pomorskim.