Święto Organizacji Pozarządowych 2020 w Pucku: skromniej niż w poprzednich latach, ale z medalami i podziękowaniami | ZDJĘCIA, WIDEO

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Ze względu na sytuację epidemiologiczną koronawirusa święto Organizacji Pozarządowych w Pucku nie miało charakteru całodniowego wydarzenia na Starym Rynku. Zamiast w centrum Pucka, mała grupa przedstawicieli NGO z powiatu puckiego spotkała się w sali ratuszowej. Powstał też specjalny film, który pokazuje wagę istnienia takich organizacji na ziemi puckiej.

Tegoroczne Święto Organizacji Pozarządowych ziemi puckiej, w związku z epidemią koronawirusa, przeniosło się do świata wirtualnego: w niedzielę, 14 czerwca 2020 o godz. 13:48 obyła się premiera filmu promującego organizacje pozarządowe i ideę wolontariatu, jest on dostępny na facebookowym profilu Centrum Organizacji Pozarządowych w Pucku.

Film pt. Bo jak nie My, to Kto?, który przygotował Andrzej Sipajło, prezentuje nie tylko ilość aktywnych organizacji działających na terenie powiatu puckiego, ale też podkreśla ich wagę i znaczenie dla mieszkańców ziemi puckiej.

Natomiast godzinę po internetowej premierze, przedstawiciele NGO powiatu puckiego spotkali się w stali ratuszowej na Starym Rynku. Tegoroczną imprezę przygotowały i poprowadziły: Anna Łukowska oraz Katarzyna Jabłońska ze stowarzyszenia Aktywny Puck.

Zebrani przedstawiciele społecznych organizacji obejrzeli przygotowany przy ich udziale film, a po nim prezes stowarzyszenia PORT Patrycja Komowska przekazała nagrodę za e-turniej dla Puckiego Centrum Wsparcia.

Burmistrz miasta Puck Hanna Pruchniewska wraz z przewodniczącym Rady Miasta Puck Piotrem Kozakiewiczem wręczyli medale 100-lecia Zaślubin Polski z Morzem przedstawicielom organizacji pozarządowych. Otrzymali je: Elżbieta Kozłowska, Genowefa Tarnowska, Małgorzata Miller-Moszczenko, Lech Jędrzejczyk, Jolanta Borzyszkowska, Halina Piotrowicz, Barbara Michalak, Sławomir Gojka, Józef Gruchała, Ryszarda Wendt, Marzena Okońska, Adam Marcinkowski, Patrycja Komowska, Janusz Ginter, Anna Jochim-Labuda, Izabela Tańska, Eugenia Palubicka, Katarzyna Jabłońska oraz Anna Łukowska.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i symboliczny kawałek tortu. Święto Organizacji Pozarządowych 2020 w Pucku, choć odbyło się z mniejszym rozmachem niż w poprzednich latach, to nie zmniejszyło pozytywnego nastawienia i zapału do działania u członków NGO ziemi puckiej.

Będzie nowe święto państwowe?

Wideo

Dodaj ogłoszenie