Szachy: Puchar Lata nie dla Pucka

(PEN)
Zawodnicy spoza puckiego powiatu zdominowali kategorię open Pucharu Lata w szachach.

W zawodach organizowanych przez Puckie Towarzystwo Szachowe wzięło udział 20 osób. Na turnieju zjawili się gracze z powiatu puckiego, Trójmiasta i Wejherowa. Za zwycięstwo organizatorzy płacili 400 zł, kolejni dwaj zawdonocy na podium premiowani byli kwotami - odpowiednio: 300 i 200 zł.
- Rywalizacja była naprawdę zacięta - przyznaje Łukasz Gajdamowicz z PTS.

Kategorię open wygrał Tomasz Kempiński. Drugi był Czesław Socha, a trzeci Witosław Walkusz.
- To naprawdę utalentowani gracze - chwali Łukasz Gajdamowicz.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii graczy ziemi puckiej został Zenon Klebba. Drugi był Stanisław Szczur, a trzeci Florian Adolph.

Wśród młodzieżowców wygrał Szymon Gajdamowicz z Łebcza. Dwa kolejne miejsca zajęli gracze trenujący w kółku szachowym w puckim gimnazjum - drugi był Mateusz Majka, trzeci Adrian Domnik.

Sponsorem turnieju był Urząd Miasta w Pucku.