Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital Pucki: od lutego 2022 będzie więcej zabiegów artroskopowych stawu kolanowego. Wszystkie będą finansowane przez NFZ

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Będzie więcej zabiegów artroskopowych stawu kolanowego w Szpitalu Puckim. Od lutego 2022 placówka uruchamia specjalny numer do rejestracji. - Najczęściej do naszego oddziału trafiają młode osoby po urazach sportowych - mówi Szymon Syroczyński, lekarz specjalista ortopedii i traumatologii.

W lutym 2022 Szpital Pucki zwiększa ilość przeprowadzanych zabiegów artroskopowych, bo uruchomione zostały dodatkowe kwalifikacje do zabiegów artroskopii kolana. To dobra wiadomość dla wszystkich uprawiających sport, lub prowadzących aktywny styl życia.

Kwalifikacji do artroskopii kolana w Szpitalu Puckim dokonuje Szymon Syroczyński - lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

- Zabiegi artroskopowe, które odbywają się w Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala Puckiego, finansowane są w pełni przez Narodowy Fundusz Zdrowia - informują w Pucku.

Nie trzeba będzie też czekać z rejestracją na kwalifikacje, bo w szpitalu uruchomiono dodatkowy, dedykowany numer (58 69 04 359). Ten działać będzie codziennie w godzinach 11-13.

Szpital Pucki. Nocna Opieka w ograniczonym zakresie przez ca...

- Artroskopia kolana to małoinwazyjna procedura dająca możliwość leczenia szerokiej gamy uszkodzeń stawów naszego ciała - wyjaśniają lekarze z Pucka. - Metoda artroskopii polega na wprowadzeniu do jamy stawu - poprzez niewielkie nacięcia skóry - kamery oraz specjalnie do tego celu stworzonych narzędzi, za pomocą których przeprowadzana jest operacja.

Dla pacjentów to bardzo dobre i wygodne rozwiązanie, bo ma liczne korzyści. M.in. skraca czas hospitalizacji, są też mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pooperacyjnym, jest szybszy powrót do aktywności fizycznej czy choćby mniejsze ryzyko infekcji.

O problemach pacjentów, którzy trafiają na kwalifikacje do zabiegów w Szpitalu Puckim mówi Szymon Syroczyński, kierownik pododdziału ortopedii artroskopowej Szpitala Puckiego.

- Najczęściej do naszego oddziału trafiają młode osoby po urazach sportowych, w wyniku których doznały uszkodzenia stawu kolanowego lub barku - mówi Szymon Syroczyński. - Drugą również bardzo liczną grupą chorych są pacjenci z uszkodzeniami powyższych stawów w przebiegu przewlekłych zmian przeciążeniowych. Na kwalifikację do zabiegu artroskopowych wykonywanych w naszym szpitalu kierowani są chorzy przez lekarzy ortopedów przyjmujący w poradniach, po wcześniejszej diagnostyce obrazowej w postaci rezonansu magnetycznego lub USG. Badania te mają na celu potwierdzenie uszkodzenia wewnątrzstawowego oraz dają możliwość prawidłowego zaplanowania zabiegu operacyjnego.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto