Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital Pucki szpitalem covidowym: co to oznacza dla pacjentów? Opieka nocna i świąteczna, badania w laboratorium, fizjoterapia, med. pracy

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Od 16 października 2020 szpital w Pucku opiekuje się chorymi na Covid-19. Co z pacjentami, którzy mają choroby niezwiązane z koronawirusem wymagające leczenia? Które usługi Szpital Pucki świadczy, a które nie?

Zapadła

- Decyzją wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha, Szpital Pucki został zobowiązany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 - relacjonuje Szpital Pucki. - W związku z powyższym, zmuszeni jesteśmy wstrzymać do odwołania wszystkie przyjęcia na oddziały szpitalne.

W obecnym stanie prawnym, Szpital Pucki zobligowany został do wykonania decyzji wojewody pomorskiego i podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do uzyskania gotowości placówki do realizacji decyzji wojewody.

Od poniedziałku, 19 października 2020 Szpital Pucki w całości jest szpitalem covidowym. Ale co oznacza w całości? Czy nadal można zrobić badania w laboratorium? Czy można liczyć na opiekę lekarską nocną i świąteczną?

- Pomimo wstrzymanych przyjęć na oddziały szpitalne, które wynika z decyzji wojewody, nie wstrzymujemy przyjęć do poradni specjalistycznych - informuje Szpital Pucki. - Również bez zmian świadczeń udzielają: poradnia medycyny pracy, dział fizjoterapii oraz nocna i świąteczna opieka.

Dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu puckiego, którzy zmuszeni będą szukać pomocy lekarza po godzinach pracy ich przychodni.

By zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, nastąpią zmiany dotyczące usytuowania poradni. Jakie to będą zmiany? O tych Szpital Pucki ma jeszcze poinformować.

- Apelujemy o wyłącznie telefoniczny kontakt z rejestracją - proszą w szpitalu w Pucku - Na bieżąco będziemy Państwa informować o zmianach.

Jaką pomoc Szpital Pucki jest w stanie zaoferować pacjentom chorym na COVID-19?

W puckiej lecznicy znajduje się 69 łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, placówka jest wyposażona w trzy respiratory.

- Na chwilę obecną przebywa u nas 16 pacjentów z pozytywnym wynikiem, wśród których nie ma pacjentów ze skrajną niewydolnością oddechową - poinformowała nasz Oksana Rabij-Zabłotna, specjalista ds. marketingu i rozwoju Szpitala Puckiego. - Niemniej jednak sytuacja jest dynamiczna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto