Sztorm Kosakowo - MKS Władysławowo 1:5 (0:) w Pucharze Polski. Goście z Władysławowa nie zostawili cienia nadziei. Sztorm z kartką | ZDJĘCIA

Piotr Niemkiewicz
Sztorm Kosakowo - MKS Władysławowo 1:5 w Pucharze Polski
Sztorm Kosakowo - MKS Władysławowo 1:5 w Pucharze Polski Sztorm Kosakowo
Sztorm Kosakowo, ponownie zdekompletowany w Pucharze Polski, przegrywa u siebie z MKS Władysławowo 1:5 (0:0), który dopiero rozpoczął przygodę z PP. Bramki na Złotych Piaskach strzelali: Maciej Zwoliński, Dominik Klecha oraz Mateusz Wesserling.

Sztorm Kosakowo żegna się z piłkarskim Pucharem Polski. Z kwitkiem z tej rywalizacji odesłał drużynę z gminy Kosakowo lokalny i wyżej notowany rywal MKS Władysławowo. Zwycięstwo gości dość wysokie, bo aż 5:1.

Czwartoligowcy z Władysławowa wystawili swój rezerwowy skład - młodzieżowców (wśród których jest m.in. 18-letni Radosław Maciejewski) i piłkarzy, którzy w ligowych starciach pojawiają się rzadziej.

- Wcale nie przeszkodziło to uzyskać naszemu zespołowi przewagi od pierwszych minut meczu komentują w MKS Władysławowo. - Swoje sytuacje bramkowe mieli: Szczawiński, Lis, Pankiewicz i dwukrotnie po uderzeniu głową Proena.

Sztorm Kosakowo II - Lider Dębogórze, czyli piłkarski derby gminy Kosakowo

Sztorm Kosakowo II - Lider Dębogórze, czyli piłkarskie derby...

MKS Władysławowo od startu atakuje bramkę gospodarzy, ale akcje nie mają skutecznego wykończenia. Sztorm Kosakowo odpowiada podobnie, ale Maciejewski między słupkami radzi sobie bardzo dobrze.

Sztorm Kosakowo - MKS Władysławowo: rozstrzygnęła druga połowa

Pucharowe spotkanie na boisku Złote Piaski nabrało kolorytu w drugiej odsłonie, gdy trener Władysławowa Sobiesław Przybylski sięgnął po nowego młodzieżowca (Kacper Wittbrodt) oraz ostrą amunicję (Michał Skwiercz, Dominik Klecha, Przemysław Szymański, Mateusz Wesserling).

- W dwadzieścia minut strzelamy pięć goli a rywale jeden - wyliczają w MKS Władysławowo. - Asysty zaliczyli: Skwiercz 2X, Szymański i Wittbrodt. Honorową bramkę dla Sztormu strzelił Zwoliński Maciej, trzeba przyznać, że ładną.

W MKS Władysławowo są oczywiście zadowoleni z rezultatu oraz piłkarzy.

- Młodzież pokazała się z dobrej strony. Na plus Radek Maciejewski -komentują w klubie. - Widać, że mamy dwóch bardzo dobrych golkiperów.

Sztorm Kosakowo po raz kolejny mecz w Pucharze Polski kończy bez kompletu piłkarzy. Przypomnijmy, że w poprzedniej rundzie (przeciwnikiem były Orlęta Reda) ekipa Bartosza Lewandowskiego finiszowała w dziewięciu.

Tym razem było lepiej, bo tylko jeden z graczy musiał przed czasem zejść z boiska na Złotych Piaskach (Piotr Sobczyński - 79. minuta).

MKS Władysławowo: Maciejewski Radosław (M) - Pankiewicz Adam, Proena Arkadiusz (C), Bigott Tomasz (M), Kleser Krzysztof – Szczawiński Grzegorz (M), Rybandt Sebastian, Bonk Błażej, Konopa Jakub (M) - Lis Kacper (M) - Nowak Maksymilian. Trener: Sobiesław Przybylski, Szlaga Maciej (trener bramkarzy)

Sztorm Kosakowo: Stefanowski Marek – Kapuściński Kacper, Sobczyński Piotr, Zalewski Maciej, Frankowski Michał, Bugajewski Oskar (82’ Filip Maciej), Muszyński Dawid (58’ Siłkowski Albert), Pieprzyk Jacek, Zwoliński Maciej (82’ Taube Cezary), Klecha Mateusz, Kaczmarek Kamil. Trener: Lewandowski Bartosz