Sztorm Kosakowo – Orzeł Trąbki Wielkie 1:1 (0:0). GKS uratował punkt w ostatnich chwilach meczu drugiej kolejki | ZDJĘCIA

P.
Sztorm Kosakowo - Orzeł Trąbki Wielkie - drugi mecz w sezonie 2019/2020 i pierwszy w roli gospodarza. - Cieszy uratowany punkt, ale pozostaje niedosyt z uwagi na niewykorzystane sytuacje z drugiej połowy - komentują w kosakowskim GKS-ie.

Po inauguracyjnej i wyjazdowej porażce z Wietcisą Skarszewy (ekipa trenera Aleksandra Cybulskiego przegrała wówczas 1:3) GKS Sztorm Kosakowo w drugiej kolejce okręgówki zagrał w roli gospodarza. Rywal - Orzeł Trąbki Wielkie - po otwarciu sezonu też nie miał za sobą bogatego konta punktowego: remis 1:1 z MKS Orkan Rumia.

Pierwsza odsłona spotkania na Złotych Piaskach bramek nie przyniosła, choć - jak relacjonują w Sztormie Kosakowo - to goście byli bliżsi gola.
- Na nasze szczęście nie wykorzystali rzutu karnego (piłka trafiła w słupek naszej bramki) - czytamy w pomeczowej relacji.

Co nie udało się przed gwizdkiem na przerwę, to graczom Orła Trąbki Wielkie wyszło na początku drugiej połowy. Minęło 10 minut spotkania i Marcin Laga - strzałem zza pola karnego (53 minuta) - umieszcza piłkę w siatce kosakowian. Sztorm Kosakowo rzuca się do ambitnej walki o punkty i swojego gola.

Na zmianę trzeba było czekać aż do 86 minuty.
- W końcowych minutach zmarnowaliśmy kilka dogodnych sytuacji - relacjonują w klubie. - Szczęście uśmiechnęło się do nas już samej końcówce meczu: znakomitym uderzeniem spoza pola karnego, tym razem Jacek Pieprzyk, pokonał bramkarza zdobywając dla nas wyrównującą bramkę.

Po meczu trener Aleksander Cybulski chwalił swoich zawodników za ambitną grę do końca.
- Cieszy uratowany punkt, ale pozostaje niedosyt z uwagi na niewykorzystane sytuacje z drugiej połowy - podsumowują w Sztormie Kosakowo.

Po dwóch kolejkach V ligi Sztorm Kosakowo - z dorobkiem 1 punktu - zajmuje 10 miejsc w tabeli (na 16 drużyn). Lideruje MKS Władysławowo.

Sztorm Kosakowo: Paweł Bergański /żk/ – Dorian Nikelski, Błażej Białek (65. Damian Gierczak), Paweł Chełmikowski (65. Przemysław Ronkowski /żk/), Wojciech Gałązka /żk/, Aleksander Paluch /żk/, Jacek Pieprzyk, Tomasz Rytlewski, Maciej Scharmach /żk/, Radosław Styn /żk/, Karol Szumotalski.

Orzeł Trąbki Wielkie: Artur Koprowski – Jakub Pelowski, Michał Pastuszka, Łukasz Balcer (78. Dominik Lech), Mateusz Dampc, Mateusz Dończyk, Marcin Laga, Kacper Lipski (89. Maciej Preuss /żk/), Tomasz Musik (90. Dominik Szostek), Marcin Waniuga, Maciej Zalewski (63. Daniel Jaśniewski).