Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:0 (0:0). Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego | ZDJĘCIA

Krzysiek Hoffmann
Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:0 (0:0). Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego Krzysztof Hoffmann
Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:0 (0:0). Piłkarze z gm. Kosakowo nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i pod koniec rundy jesiennej rozgrywek V ligi idą jak burza. Bramki zdobywali Patryk Augustowski (69 minuta) i Karol Szumotalski (86 minuta).

Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:0 (0:0). 14. kolejka V ligi okazała się być bardzo szczęśliwą dla podopiecznych Roberta Mądrzaka. Choć samo spotkanie było bardzo wyrównane - szczególnie w pierwszej połowie gry.

Obie ekipy walczyły o zdobycie środkowego sektora boiska. Z minuty na minutę, sukcesywnie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Niestety, w 40. minucie ich coraz śmielsze ofensywne poczynania zostały zahamowane. Pięć minut przed przerwą kontuzji nabawił się napastnik Sztormu - Sebastian Kurdziel. W jego miejsce wszedł wszechstronny Bartosz Kortas, o którym jeszcze będzie mowa w późniejszym czasie.

W drugiej części Sztorm Mosty ponownie ruszył na bramkę rywala. Dominacja gospodarzy zaczęła wzrastać, jednak piłka w dalszym ciągu nie mogła znaleźć drogi do bramki rywala. Worek otworzył się w okolicach 70 minuty. Wtedy po kapitalnym wykonaniu stałego fragmentu gry, futbolówkę głową skierował do siatki Patryk Augustowski.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO. Polub nas na Facebooku!

W dalszej części gry ponownie w tym sezonie objawił się zmysł trenerski Roberta Mądrzaka. Trener Sztormowców desygnował do gry 21-letniego Karola Szumotalskiego. Napastnik z numerem 18 na koszulce kilka minut po wejściu ustalił wynik spotkania na 2:0. Była to premierowa bramka Szumotalskiego w tym sezonie. Po jej zdobyciu drużyna Sztormu Mosty wykonała charakterystyczną "kołyskę" dla Batka Kortasa, któremu niedawno urodziło się dziecko.

Sztorm Mosty - Czarni Pruszcz Gdański 2:0 (0:0)

Bramki: Patryk Augustowski 69 min, Karol Szumotalski 86 min

Skład: Eryk Skulich - Michał Brylowski, Damian Kucharski (60 min Wojciech Gapiński), Michał Freiberg, Paweł Chełmikowski (88 min Dawid Kaleta) - Łukasz Godlewski - Tomasz Czaplicki, Michał Janiak, Patryk Augustowski (76 min Karol Szumotalski), Kamil Kurdybelski - Sebastian Kurdziel (40 min Bartosz Kortas)

Dzięki zwycięstwu nad Czarnymi Pruszcz Gdański, Sztorm Mosty zrównał się punktami z inną drużyną z powiatu puckiego - Startem Mrzezino. Obie ekipy spotkają się w ostatniej kolejce rundy jesiennej - w sobotę 14.11 o godz. 14 na Złotych Piaskach. Piątoligowe derby powiatu z pewnością dostarczą wielu emocji.