Sztorm Mosty - GOSRiT Luzino 1:3 (0:2). Porażka po dobrej grze | PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO

Krzysiek Hoffmann
Sztorm Mosty - GOSRiT Luzino
Sztorm Mosty - GOSRiT Luzino Piotr Niemkiewicz
Sztorm Mosty - GOSRiT Luzino 1:3 (0:2). Na inaugurację piątej ligi podopieczni Roberta Mądrzaka po dobrej grze ulegli zeszłorocznemu spadkowiczowi z powiatu weherowskiego. Eryk Skulich trzykrotnie skapitulował, a pierwsza i ostatnia bramka gości zostały okrzyknięte mianem "stadiony świata". Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego

Sztorm Mosty - GOSRiT Luzino 1:3 (0:2). Ustalanie spotkań pierwszej kolejki nie było łaskawe dla Sztormowców. Zawodnikom ze Złotych Piasków przyszło zmierzyć się z ofiarą zeszłorocznej reorganizacji. Luzino w zeszłym sezonie bardzo przyzwoicie radziło sobie w 4 lidze. Niestety 12 pozycja w tabeli była tą, od której zaczynała się spadkowa drabinka. Jednak podopieczni Roberta Mądrzaka nie przestraszyli się rywali.

Różnicy klas na boisku nie było widać. Sztormowcy w swoim stylu ruszyli do przodu i z wielkim animuszem konstruowali akcje ofensywne. Niestety często zapominali o obronie, za co zostali skarceni w 19 minucie gry. Adrian Roppel, pomocnik gości umieścił piłkę w siatce. Eryk Skulich nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji, bo zawodnik GOSRiT Luzino ściągnął przysłowiową pajęczynę z poprzeczki.

Drugi cios konsekwentnie grających piłkarzy z powiatu wejherowskiego miał miejsce w 39 minucie. Tym razem Marcin Maszota okazał się katem Sztormowców. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po pierwszym gwizdku zapraszającym piłkarzy obu drużyn na drugie 45 minut, gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Jednak konsekwentna - bardzo ostra gra Luzina skutecznie podcinała im skrzydła. Kibice jeszcze nie zdążyli porządnie zasiąść na trybunach, a wynik już uległ zmianie. W 47 minucie strzał życia wyszedł Pawłowi Rutkowskiemu, napastnikowi gości.

Dalsza część meczu to dominacja Sztormu Mosty i próba doprowadzenia do wyrównania. Tego dnia lepiej dysponowani byli zawodnicy gości, którzy niekiedy brutalną grą zatrzymywali Sztormowców. Po jednej z takiej interwencji w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę. Tę na bramkę pewnie zamienił Karol Szumotalski. Ostateczny rezultat po 90 minutach to 1:3 dla GOSRiT Luzino. Wśród Sztormowców zabrakło kilku kluczowych zawodników. Przede wszystkim dyrygenta defensywy - Łukasza Godlewskiego. Działacze drużyny z Mostów szacują, że od września do dyspocycji trenera powinien być Sebastian Kurdziel.

Sztorm Mosty - GOSRiT Luzino 1:3 (0:2)

Karol Szumotalski 72 min (karny)

Skład gospodarzy: Eryk Skulich - Błażek Białek (87. Mateusz Chełmikowski), Michał Brylowski (65. Mirosław Meller), Paweł Chełmikowski, Tomasz Czaplicki, Wojciech Gapiński (41. Sebastian Karnat), Jakub Izdebski, Michał Janiak, Kamil Kurdybelski, Karol Szumotalski (82. Patryk Augustowski), Filip Żelezik.

Sztorm Mosty w drugiej kolejce sezonu 2016/2017 znów zagra u siebie. Tym razem ich rywalami będzie Orzeł Trąbki Wielkie. Początek meczu o godz. 16.