Sztorm Mosty - MKS Władysławowo 1:4 (0:3). Piłkarskie derby powiatu puckiego po raz drugi dla Władysławowa | ZDJĘCIA

P.
Sztorm Kosakowo/A. Schröder
Sztorm Mosty - MKS Władysławowo 1:4 (0:3) Wiosenny pojedynek naszych dwóch piątoligowych drużyn był rewanżem za piłkarską jesień, gdy Sztorm przyjechał na Żwirową. Skąd chłopcy Aleksandra Cybulskiego nie wracali w najlepszych nastrojach, bo gospodarze z MKS-u zaaplikowali im trzy gole i nie stracili przy tym żadnego.

Obecne, derbowe i wiosenne spotkanie w kwietniu Sztorm Kosakowo - MKS Władysławowo miało też inny smaczek. W wyjściowej jedenastce Sztormu pojawił się eks futbolista MKS-u- Przemysław Ronkowski. Strzelecki festiwal otworzyli goście.

Władysławowska ekipa na Złote Piaski jechała w dobrych nastrojach - lider tabeli chciał wyrwać lokalnemu rywali trzy pewne punkty. I zadanie udało się zrealizować w stu procentach.
- Pierwsza połowa meczu zdecydowanie dla naszego zespołu. Od pierwszych minut kontrolujemy przebieg zawodów - podsumowują spotkanie na swojej stronie MKS-iacy.

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO:

Marek Kwaśnik trafia w 11 minucie. Po upływie kolejnych dziesięciu Eryka Skulicha pokonał Paweł Rasmus, a trzeciego gola - na 4 minuty przed regulaminowym końcem czasu wbił Michał Skwiercz. Choć goli mogło być więcej.

Sztorm Kosakowo odpowiedział poprzeczką Radosława Styna. Okazję na bramkę dla gospodarzy miał też Karol Szumotalski, jednak przestrzelił głową z trzech metrów.

W drugiej połowie na gola kibice musieli czekać do 75 minuty. Sztorm Kosakowo nie poddawał się, a MKS Władysławowo skutecznie bronił i kąsał.

Ostatecznie celne uderzenie Jacka Pieprzyka i bramka kontaktowa sprawiają, że w szeregach Sztormu nie umiera sportowa nadzieja. Ale lider okręgówki skutecznie kontroluje przebieg dalszej gry na murawie. Wynik w 85 minucie pieczętuje Sylwester Ilanz, który trafia po podaniu Michała Skwiercza.

W Sztormie Kosakowo zadebiutował Dorian Nikelski. To junior, który w derbowym pojedynku dobrze się zaprezentował.
- Miał swój udział w zdobyciu honorowej bramki - podkreślają w swojej relacji działacze z Kosakowa.

Dodajmy, że Dorian Nikielski to kolejny wychowankiem trenera Łukasza Godlewskiego, który dostał szansę od trenera Aleksandra Cybulskiego, by grać z seniorami w pomorskich rozgrywkach ligowych.

Sztorm Kosakowo zagrał w składzie: Eryk Skulich - Jacek Pieprzyk, Szymon Wiatrowski (24. Dorian Nikelski), Przemysław Ronkowski, Bartosz Niedźwiedzki, Mateusz Polechoński, Tomasz Rytlewski, Karol Szumotalski, Wojciech Gałązka (54. Kamil Kurdybelski), Radosław Styn (67. Filip Żelezik), Błażej Białek (90. Tomasz Czaplicki). Trenerem jest Aleksander Cybulski.

MKS Władysławowo: Piotr Miotk - Paweł Rasmus (69. Sylwester Ilanz), Michał Więcek, Błażej Bonk, Krzysztof Kleser, Marek Kwaśnik, Adam Pankiewicz (73. Daniel Littwin), Arkadiusz Proena, Michał Skwiercz, Filip Smarzyński (65. Damian Talaśka), Przemysław Szymański (60. Maksymilian Nowak). Władysławowską ekipę tradycyjnie poprowadziło trenerskie trio: Sobiesław Przybylski, Krzysztof Foelkner, Michał Smarzyński.