Sztorm Mosty - Wietcisa Skarszewy 0:1 (0:0). Zimowy początek rundy wiosennej przy Złotych Piaskach | ZDJĘCIA

Krzysztof Hoffmann
Nieciekawy powrót po zimowej przerwie zaliczyli piłkarze z gminy Kosakowo. Sztorm Mosty skromnie przegrał na boisku Złote Piaski z Wietcisą Skarszewy 0:1. W tabeli utrzymał ósmą pozycję, choć czołówka odjechała na 5 punktów. Piłkarski Serwis Powiatu Puckiego.

Sztorm Mosty - Wietcisa Skarszewy 0:1 (0:0). Nie tak mieli zacząć wiosnę 2017/2018 piłkarze z gminy Kosakowo. Na własnym boisku podejmowali wyżej notowanego rywala.

Warunki atmosferyczne dobitnie przypominały zawodnikom obu drużyn, że do lata jeszcze trochę czasu. Mróz i zimne, choć sporadyczne podmuchy wiatru skutecznie zniechęcały do stania w miejscu.

Beniaminek z powiatu starogardzkiego szturmem wdarł się na sam szczyt pomorskiej okręgówki i nie zamierza z niego schodzić. W ubiegłym sezonie Wietcisa nie miała sobie równych w A-klasie gr. II. Przegrała zaledwie czterokrotnie i mogła cieszyć się z awansu do piątej ligi. Tu radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Przed pojedynkiem na Złotych Piaskach ekipa zgromadziła 29 oczek i jest prawdziwą rewelacją okręgówki.

Sztorm po zimowej przerwie i zmianach kadrowych liczył, że w rundę rewanżową wejdzie z dużym przytupem. To się jednak nie udało. Choć gra w pierwszej połowie była obiecująca, zabrakło skuteczności i ofensywnych argumentów. Jedyne na co było stać tego dnia Sztormowców to słupek. Od tej rundy w zespole Aleksandra Cybulskiego nie zobaczymy już m.in. Rinta, który został wypożyczony do Orkana Rumia. Jego kreatywnej gry ewidentnie zabrakło na murawie. Pierwsze trzy kwadranse zakończyły się wynikiem 0:0.

Po przerwie goście bardziej zdecydowanie zaatakowali, co zakończyło się bramką w 55 minucie gry. Eryk Skulich skapitulował po płaskim strzale z kilku metrów. Szkoleniowiec Sztormowców skorzystał z możliwości przeprowadzenia zmian w 74 minucie. Wtedy m.in. pojawił się jeden z nowych nabytków drużyny z Mostów - Kamil Dzikliński. Gracz z pierwszoligową przeszłością jednak nie zdołał zmienić oblicza gry gospodarzy. Mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Wietcisy. Choć cień szansy na remis pojawił się pod koniec spotkania. Napastnik Sztormu padł w polu karnym, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie ewidentnej jedenastki.

Po porażce Sztorm Mosty pozostał na 8. pozycji w tabeli okręgówki z 19 punktami na koncie. Tyle samo mają: Polonia Gdańsk, Orzeł Trąbki Wielkie i Gedania II Gdańsk. Te drużyny mają gorszy bilans, więc zajmują niższe miejsca. Sztormowcy w najbliższym czasie będą raczej uciekać niż gonić, bo do siódmego Bałtyku II Gdynia tracą 5 punktów.

Sztorm Mosty - Wietcisa Skarszewy 0:1 (0:0)

Skład Sztormu:
Eryk Skulich - Mateusz Polechoński, Paweł Rypel (82. Michał Wierzchołowski), Karol Szumotalski, Mirosław Meller (74. Paweł Chełmikowski), Tomasz Czaplicki (74. Kamil Dzikliński), Mikołaj Ciecierski, Tomasz Rytlewski, Jacek Pieprzyk, Bartosz Niedźwiedzki, Jakub Wróblewski

Kolejny mecz Sztormowcy zagrają na wyjeździe z Gedanią II Gdańsk**w niedzielę 24.03.2018**.