Szymon Groenwald i jego podwójny sukces. Zawodnik LKS Ziemi Puckiej z Połczyna został mistrzem Polski i jedzie na ME 2022 do Jerozolimy

Piotr Niemkiewicz
Sportowy sukces Szymona Groenwalda z Połczyna. Zawodnik LKS Ziemi Puckiej, Mieszkaniec Połczyna zdobył złoty medal w rzucie młotem na Mistrzostwach Polski LKS w Białymstoku i wywalczył awans. Lekkoatleta z gminy Puck pojedzie na Mistrzostwa Europy 2022 do Jerozolimy.

To naprawdę sensacyjna wiadomość w środowisku sportowym powiatu puckiego. Lekkoatleta LKS Ziemi Puckiej, pochodzący z Połczyna Szymon Groenwald zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski LKS w Białymstoku.

Szymon uzyskał świetny wynik w rzucie młotem - 70,22. I tu odniósł podwójny triumf, bo rzut dał mu prawo startu w Mistrzostwach Europu w Jerozolimie w kategorii U 18.

Te odbędą się w lipcu.

- Tym wynikiem wyprzedza o 7 metrów następnego zawodnika w klasyfikacji w Polsce - podsumowuje Waldemar Płomień, trener LKS Ziemi Puckiej.

Szymon Groenwald podkręcił też swój rekord życiowy w rzucie młotem, poprawiając go z wyniku 67,39.

Dodatkowo Szymon Groenwald, startując nieco wcześniej we Wiedniu w Mistrzostwach Świat w Timbersports (konkurs drwali) wywalczył brązowy medal w Rookie World Championship, a w jednej z konkurencji - Standing Block Chop - ustanowił rekord świata (11.90 sekund).

- Doprawdy nie zdarza się na co dzień, aby jeden zawodnik (jeszcze junior) startował w dwóch różnych dyscyplinach sportowych w imprezach rangi europejskiej i światowej - podkreśla Waldemar Płomień.

Tu sukcesy odnosi razem ze swoim tatą Jackiem Groenwaldem, utytułowanym zawodnikiem timbersports w Polsce i na świecie.

45 lat Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.  Na zdjęciu (wykonano na 40-lecie klubu): Małgorzata Flejszar - Wendt, Magda Czenska, Tomasz Mudlaff, Monika Długa - Kujawska, Aleksandra Pallach, Roman Paszke, Magdalena Wittstock, Waldemar Płomień.

45 lat Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej: mał...