Teqball Team Władysławowo na międzynarodowych zawodach w Ząbkach: Teqball Challenger Cup 2021 | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Teqball Team Władysławowo reprezentowało powiat pucki na międzynarodowych zawodach w teqballu, które odbyły się w maju 2021 w Ząbkach na Mazowszu. Drużynę z ziemi puckiej reprezentowali: Paweł Sokołowski, Mateusz Stępniewski, Dominika Stępniewska oraz trener Kacper Szyczewski.

Na międzynarodowym turnieju Ząbki Teqball Challenger Cup 2021 (22-23 maja 2021) obok zawodników z Władysławowa, zagrały drużyny reprezentujące m.in. Francję, Tunezję, Algierię, Ukrainę czy Kosowo.

- Za nami wspaniałe wydarzenie, które pozostanie w naszych głowach na długo - mówi trener Kacper Szyczewski. - Po pierwsze był to pierwszy występ naszego teqball teamu na międzynarodowym wydarzeniu, po drugie stanęliśmy przy stole z czołówką światowego i polskiego teqballa.

Drużyna teqballa z Władysławowa nie kryła, że pojechała na te zawody głównie z myślą o zdobyciu doświadczenia.

- Podium na razie jest, ale w odległych marzeniach treningowych - tłumaczy Kacper Szyczewski. - Myślimy jednak, że nie przynieśliśmy wstydu naszemu rejonowi, a wręcz przeciwnie, bo pokazaliśmy, że już niebawem Władysławowo będzie silnym punktem na mapie polskiego teqballa.

Chętnych do nauki gry w teqball jest coraz więcej, a trener Szyczewski zapewnia, że chętnie przyjmie nowych zawodników szukających innej, a tak naprawdę podobnej do wielu, dyscypliny sportu.

- Dziękujemy za wsparcie sekcji Teqball Team: burmistrzowi Romanowi Kużlowi i Urzędowi Gminy Władysławowo, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji we Władysławowie i jego dyrektorowi Januszowi Nowickiemu, Starostwu Powiatowemu w Pucku, PZTEQ - Polskiemu Związkowi Teqballu, a także firmom Rubin z Jastrzębiej Góry, JOMA, Fanatic - wyliczają w Teqball Team Władysławowo. - Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie do grona naszych partnerów dołączą nowi darczyńcy, co pozwoli sekcji na wyjazdy zagraniczne i rozwinięcie, sekcji na cały powiat.

Teqball Team Władysławowo na międzynarodowych zawodach w Ząb...

UEFA przygotowała ściągę dla komentatorów

Wideo

Dodaj ogłoszenie