Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

To trzecia martwa foka w powiecie puckim. Ciało znaleziono na plaży w Jastrzębiej Górze. Miała rozcięty brzuch |ZDJĘCIE

MO
To już piąte zwłoki bałtyckiego ssaka znalezione na przestrzeni ostatniego tygodnia na Pomorzu, a trzecie w powiecie puckim. Tym razem wolontariusz WWF Polska natknął się na ciało foki szarej na plaży w pobliżu wejścia nr 25 w Jastrzębiej Górze. - Zwierzę miało rozcięty brzuch - mówi Sebastian Kobus z WWF. Tymczasem przewidziano nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy bądź sprawców makabrycznych zbrodni.

Następne ciało martwej foki w powiecie puckim, czerwiec 2018. Najpierw Gdynia, Hel, Kuźnica, a to nie koniec makabrycznych odkryć.
Błękitny Patrol WWF informuje o kolejnym incydencie z udziałem bałtyckiego ssaka. Tym razem zwłoki znaleziono w pobliżu zejścia na plażę numer 25 w Jastrzębiej Górze. Ekolodzy także podejrzewają, że śmierć nie nastąpiła w sposób naturalny.

– I tym razem zachodzą podejrzenia, że mamy odczynienia z działaniami ludzkimi – relacjonuje Sebastian Kobus z WWF Polska.

ZOBACZ TEŻ:

Nieoficjalnie wiadomo, że Stacja Morska w Helu nie potwierdza doniesień o kolejnym zabójstwie. Wręcz przeciwnie - wyklucza udział człowieka.

Marta foka została wyrzucona na brzeg we wtorek, 5 czerwca po południu. W momencie, gdy dotarli do niej wolontariusze WWF, miała rozciętą powłokę brzuszną, a to bliźniaczo podobny przypadek jak ten ujawniony 3 mile od Kuźnicy. Trudno w tym przypadku mówić o jakiejkolwiek sekcji zwłok. Z wnętrzności niewiele zostało, co może sugerować, że była pokarmem dla zwierząt w Bałtyku. Resztki skóry i kości solidnie pokrył piasek.

– Na tę chwilę wiemy, że jest to gatunek foki szarej. Nie jesteśmy jednak w stanie stwierdzić, czy została zaatakowana po śmierci, czy jeszcze za życia. Po rozcięciu brzucha dochodzi do szybszego rozkładu co utrudnia dokonanie sekcji zwłok – dodaje Sebastian Kobus.

Tymczasem Fundacja Świat Zwierzętom ustaliła kwotę nagrody dla tych, co mogą przyczynić się do ujęcia rzekomych morderców bałtyckich ssaków. Na początku suma opiewała na 30 tysięcy złotych. Po kilku godzinach nagroda wzrosła do 35 tysięcy zł. Ekolodzy gwarantują stuprocentową anonimowość.


Focze narodziny w Helu:

wideo: Fokarium w Helu

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto