Tomasz Grycko (Bliza Władysławowo) po raz piąty z rzędu Mistrzem Polski w biegach przełajowych!

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins

Wideo

Zobacz galerię (6 zdjęć)
Tomasz Grycko, zawodnik Blizy Władysławowo, podczas 92. Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbyły się w Kwidzynie (28 listopada 2020), zapisał się w historii polskiej lekkiej atletyki! Podopieczny Piotra Oberziga pięć razy z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski! Do tej pory rekord należał do Józefa Noji, który czterokrotnie zdobywał tytuł w latach 1936-1939.

Tomasz Grycko po raz piąty z rzędu Mistrzem Polski w Biegach Przełajowych!

- Rywale nie ułatwiali zadania, gdyż każdy dążył do tego, aby zostać najlepszym w kraju - tłumaczy trener Piotr Oberzig. - Nie inaczej było w tym roku! W Kwidzynie od początku chętnych do przerwania zwycięskiej passy Tomka nie brakowało, ale tego dnia był w znakomitej dyspozycji i nie dał szans rywalom, kontrolując bieg od początku.

Bieg był rozgrywany na dystansie 8 km. Na 6 km zawodnik z Władysławowa mocno zaatakował i z każdym metrem powiększał swoją przewagę.

Pięciokrotny Mistrz Polski w biegach przełajowych wraz z trenerem Piotrem Oberzigiem nie kryli wzruszenia na mecie ze zdobycia złotego medalu w tym trudnym (koronawirusowym) czasie.

Tomasz Grycko z Blizy Władysławowo drugi w Gdańsku na Mistrz...

W tych miejscowościach popularny Grycek z Bilzy Władysławowo zdobywał swoje złote medale:

  • Żagań - 2016,
  • Jelenia Góra - 2017,
  • Żagań - 2018,
  • Olszyna - 2019,
  • Kwidzyn - 2020.

Żaden z wywalczonych, złotych medali nie przychodził łatwo: Tomasz Grycko na każdy z nich ciężko pracował podczas treningów i obozów. Ale było warto!

Dodaj ogłoszenie