Tragedia we Władysławowie: topiły się trzy osoby, jednej nie udało się uratować | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Chwile prawdziwej grozy nawiedziły plażę we Władysławowie w sobotnie (17 lipca 2021) późne popołudnie. Służby ratunkowe powiatu puckiego zostały wezwane do topiących się w wodach Bałtyku osób: dwóm udało się wydostać na brzeg, niestety trzecia zmarła.

SAR, straż pożarna i policja powiatu puckiego przeczesywali wody w poszukiwaniu mężczyzny, zabezpieczali teren plaży.

- Zastęp GCBA-Rt, SLKw oraz quad zostały zadysponowane na plażę, gdzie topiły się trzy osoby - informują w OSP Jastrzębia Góra. - Po przybyciu na miejsce okazało się, że dwie osoby zdołały wyjść same, a trzecia pozostała w wodzie.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pucku odebrał zgłoszenie dotyczące topiącego się mężczyzny we Władysławowie: na miejsce natychmiast skierował funkcjonariuszy puckiej policji.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-letni mieszkaniec gminy Grodzisk Mazowiecki wszedł do morza i z nieznanych przyczyn nie mógł powrócić na brzeg - mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Ratownicy wyciągnęli mężczyznę z wody, jednak pomimo podjętych działań reanimacyjnych, 19-latek poniósł śmierć.

Wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tej tragedii należy teraz do śledczych z KPP w Pucku.

Wakacyjna tragedia we Władysławowie: czerwona flaga i wysokie fale nie powstrzymały przed wejściem do wody.

W sobotnie popołudnie, 17 lipca 2021, na plaży we Władysławowie był zakaz kąpieli - powiewała czerwona flaga. Pomimo tego niektórzy decydowali się na kąpiel w morzu. Niestety, ta odwaga skończyła się tragicznie.

- Policjanci apelują o stosowanie się do zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz zachowanie ostrożności - mówi st. post. Monika Mularska.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila (db.puck@prasa.gda.pl) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Dodaj ogłoszenie