Tragiczne zdarzenie drogowe w Rekowie Górnym: zginął 26-letni mieszkaniec gminy Puck | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Komenda Powiatowa Policji w Pucku
Do tragicznego w skutkach zderzenia osobowej Skody z drzewem przy głównej drodze (DW 216) w Rekowie Górnym doszło tuż przed północą w niedzielę 21 lutego 2021 r. Na miejsce dotarły wszystkie służby ratunkowe, niestety - okazało się, że 26-letni kierowca srebrnej Octavii kombi poniósł śmierć na miejscu.

Wezwanie do wypadku samochodu osobowego w Rekowie Górnym na wysokości siedziby firmy Nord Capital (Family Fish) wpłynęło do służb około godz. 23:52. Na miejsce szybko dotarli strażacy z OSP Mrzezino oraz JRG Puck, załoga ZRM oraz policjanci z puckiej komendy.

- Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych zastano całkowicie zniszczony pojazd - mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. - Lekarz stwierdził zgon kierowcy auta w wyniku poniesionych obrażeń.

Na miejscu tragicznego zdarzenia w Rekowie Górnym pracowali również mundurowi z ekipy dochodzeniowo- śledczej wraz z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Pucku.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Skodą, jadąc od strony Pucka w kierunku Redy, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Kierowca poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce zdarzenia: technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zrobił zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz oględziny samochodu biorącego udział w wypadku.

- Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą dokładnie wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia - mówi oficer prasowy mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Policja przypomina o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach: poruszajmy się po nich wolniej i z uwagą obserwujmy innych uczestników ruchu drogowego.

Tragiczne zdarzenie drogowe w Rekowie Górnym: zginął 26-letn...

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie